بیانات مقام معظم رهبری در سالروز حماسۀ 9 دی

۲۶ دی ۱۳۹۴ | ۰۹:۲۲ کد : ۹۷۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۱۲
به مناسبت بزرگداشت سالروز حماسۀ 9 دی، خلاصۀ بیانات مقام معظم رهبری (مد ظله) پس از اقامۀ نماز ظهر و عصر با مضمون زیر قرائت شد:

به مناسبت بزرگداشت سالروز حماسۀ 9 دی، خلاصۀ بیانات مقام معظم رهبری (مد ظله) پس از اقامۀ نماز ظهر و عصر با مضمون زیر قرائت شد:

آن روزی که کلمۀ شیعه و سنی در ادبیات آمریکا پیدا شد نگران شدیم. معلوم شد هدف جدیدی دارند. مسؤولان فعلی آمریکا می گویند با اسلام موافقیم، با فلان فرقه مخالفیم؛ اینها نفاق دارند و دروغ می گویند.

امروز تضادهای تمدن غرب خود را نشان می دهد. امروز نوبت جهان اسلام است. مسلمانان با همت خود تمدن نوین جهانی را بر پا کنند. این خطاب به علما و روشنفکران جهان اسلام است آنها که غرب را قبلۀ خود نمی دانند. من دیگر امید چندانی به سیاستمداران جهان اسلام ندارم.

تمدن نوین اسلامی به معنای تجاوز به سرزمین ها، پایمال کردن حقوق انسان ها و تحمیل کردن اخلاق و فرهنگ خود به ملت ها نظیر آن چیزی نیست که تمدن غربی انجام داد بلکه به معنای هدیه کردن فضیلت الهی به بشریت و ایجاد زمینه برای تشخیص مسیر صحیح به وسیلۀ انسانها است.

ایشان با اشاره به استفادۀ غرب از دانش و فلسفۀ دنیای اسلام برای پایه ریزی تمدن خود، خاطرنشان کردند: این تمدن اگرچه جلوه های زیبایی از فناوری، سرعت، سهولت و ابزارهای مختلف زندگی ارائه کرد اما برای بشریت، خوشبختی، سعادت و عدالت به ارمغان نیاورد و در درون خود نیز دچار تضاد شده است.

اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر موافقت با سنی و مخالفت با شیعه دروغ است مگر مردم غزه که آنگونه مورد تهاجم و تعرض قرار گرفتند، سنی نبودند یا مردم کرانۀ باختری که این گونه تحت فشار هستند، سنی نیستند؟

ایشان نظام جمهوری اسلامی ایران را یک نمونه از امکان رسیدن به این اهداف بزرگ برشمردند و افزودند: ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، از لحاظ علمی، سیاسی و اجتماعی، عقب افتاده و از لحاظ سیاسی، منزوی و از لحاظ شئونات کشور کاملاً وابسته بود اما امروز به برکت اسلام، ملت ایران هویت و شخصیت خود را نشان داده و کشور به پیشرفت های مهمی در علم و فناوری و دانش های نوین رسیده و جزو چند کشور برتر در این عرصه ها است.


نظر شما :