ترجمه و شرح دایرةالمعارف ادیان فِرم منتشر شد

۲۶ آبان ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۰ کد : ۹۰۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۰۲
جلد اول کتاب "ترجمه و شرح دایرةالمعارف ادیان فِرْم" چهل و هفتمین اثری است که به ویراستاری علمی دکتر سیده مژگان سخایی استادیار دانشگاه امام صادق(ع) پردیس خواهران و به همت دفتر نشر آثار علمی حوزه معاونت پژوهشی و فناوری و نشر میزان منتشر گردید.

جلد اول کتاب  "ترجمه و شرح دایرةالمعارف ادیان فِرْم" چهل و هفتمین اثری است که به  ویراستاری علمی دکتر سیده مژگان سخایی استادیار دانشگاه امام صادق(ع) پردیس خواهران و به همت دفتر نشر آثار علمی حوزه معاونت پژوهشی و فناوری و نشر میزان منتشر گردید.

دائره‌المعارف ادیان نوشته ویرجلیس فِرم از منابع معتبر حوزه‏ «دین‌شناسی» است. این اثر با این‏که از تألیفات متأخر نیست اما از جامعیت، تنوع و دقت ویژه‌ای برخوردار است که آن را متمایز از تألیفات دیگر با مضمون مشابه در این حوزه کرده است و اطلاعات مربوط به ادیان ابتدایی، ادیان قدیمی و ادیان زنده جهان جمع‌آوری شده است که برای اساتید و محققان حوزه و دانشگاه، دانش‌پژوهان، دانشجویان و طلاب حوزه‌های مختلف علوم انسانی و دین‌پژوهی قابل استفاده است و اطلاعات بسیار مفیدی در حوزه دین‌پژوهی و مطالعات مقایسه‌ای در اختیار ایشان قرار می‌دهد.

دایره المعارف ادیان بنا به ترتیب حروف ترجمه در 10 جلد تنظیم شده است که به ترتیب پس از ویراستاری علمی به چاپ خواهد رسید.

برای ترجمه این دایره‌المعارف که مشتمل بر حروف A-Bl ld است، مجموعه‌ای از متخصصان و مترجمان حوزه ادیان و عرفان همکاری کرده‌اند و تاکنون حدود چهل هزار نفر ساعت، برای ترجمه کل کتاب و آماده‌سازی آن برای چاپ، وقت صرف شده است.

کتاب دایره المعارف ادیان بنا با 348 صفحه که مدخل‏ ها به ترتیب الفبای انگلیسی چیده شده و در مقابل هر مدخل معادل فارسی آن قرار گرفته و پس از آن ترجمه مقاله مربوط به آن آمده است، با قیمت 155000 ریال توسط دفتر نشر آثار علمی حوزه معاونت پژوهشی و فناوری پردیس خواهران دانشگاه امام صادق (ع) آماده ارائه به علاقه مندان  است.


نظر شما :