اختتامیة چهارمین جشنوارة دانشجویی غدیر در پردیس برگزار شد

۲۶ مهر ۱۳۹۴ | ۰۸:۳۷ کد : ۸۸۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۵۵
اختتامیة چهارمین جشنوارة دانشجویی غدیر در پردیس برگزار شد

مراسم اختتامیۀ چهارمین جشنوارۀ ملی آثار دانشجویی غدیر با حضور رییس، معاونان و مسئولان پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام)، معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بنیاد بین المللی غدیر، شخصیت‌های علمی و فرهنگی و جمعی از دانشجویان پردیس و سایر دانشگاه ها در سالن شهدای گمنام پردیس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پردیس، فائزه عظیم زاده اردبیلی، معاون پژوهشی پردیس در این مراسم گفت: این دانشگاه افتخار دارد که در حوزۀ علوم انسانی و اسلامی شاهد پژوهش ها و گام های مفیدی در بین پایان نامه ها، کتاب ها، مقاله ها و آثار هیئت علمی است تا در این راستا بتواند گام بردارد و آمادگی خود را برای همکاری پژوهش های دانشجویی اعلام می کنیم. 

وی افزود: غدیرشناسی و تحقیق در حوزة ولایت و امامت از وظایف ماست، هرچند در این دانشگاه رشتة تاریخ اسلام تدریس نمی شود ولی بستری است برای تحقیق در علوم اسلامی و انسانی. امیدوارم در آیندۀ نزدیک شاهد قلم زنی توانای دانش پژوهان در این حوزه ها باشیم. در همین جا از همة پژوهشگران دعوت می کنیم برای همایش پاسداشت از اندیشه های حضرت آیت الله مهدوی کنی(رحمة الله علیه) در هفتة پژوهش، مقاله های خود را به دبیرخانۀ شانزدهمین جشنوارۀ پژوهش برتر ارسال کنند.

حسین ظریف منش، مدیر عامل بنیاد غدیر نیز در این مراسم ضمن بزرگداشت یاد و خاطرۀ آیت‌الله مهدوی کنی(رحمة الله علیه) و آیت‌الله خزعلی(رحمة الله علیه)، گفت: این دو بزرگوار در بسیاری از ویژگی‌ها و خصوصیات، اشتراک و مشابهت داشتند و هر دو عالم ربانی، مجاهد فی سبیل الله بودند. این دو عالم بزگوار از ابتدای نهضت امام راحل همچون سربازی فداکار همه ملالت‌ها، دشواری‌ها، زندانی‌ها، شکنجه‌ها و تبعیدها را به جان خریدند تا انقلاب به رهبری امام راحل به پیروزی برسد و اسلام در عصر جدید، حیات و تولدی جدید را تجربه کند.

مدیر عامل بنیاد غدیر با اشاره به چهارمین جشنوارۀ ملی تقدیر از آثار برتر دانشجویی اظهار داشت: چهارمین جشنوارۀ ملی تقدیر از آثار برتر دانشجویی را در حالی برگزار می کنیم که امسال با خباثت و جنایت بزرگ و فراموش نشدنی که در منا توسط آل سعود رخ داد مواجه هستیم و به فرمایش مقام معظم رهبری عید ما را عزا کردند.

وی افزود: دشمنان غدیر، امامت و ولایت و دشمنان فلسفة نجات بخش غدیر امروزه در صحنه هستند تا با تلاش های وسیع رسانه ای با انتشار کتاب ها، مقاله ها و کارهای فکری، تشیع را تضعیف کنند و حتی به صورت نظامی جلوی نفوذ حقیقت غدیر را بگیرند. آل سعود یک رژیم جنایتکار و وابسته به آمریکا و رژیمی است که ظلم بزرگی را نه تنها به مردم خودش بلکه به جهان اسلام وارد می کند. منشأ این اختلاف در حقیقت غدیر است. مگر غدیر چه می گوید؟ غدیر روز اکمال دین، اتمام نعمت الهی، امامت و ولایت امیر المومنین(علیه السلام)، روز استمرار رسالت در قالب و چهرۀ امامت و یک نقطۀ عطفی در تاریخ بشریت و بلکه رفیع ترین نقطۀ عطف بعد از بعثت است.

مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر در اختتامیۀ چهارمین جشنوارۀ ملی آثار دانشجویی غدیر گفت: غدیر منحصر به زمان و مکان خاصی نیست بلکه برای همه بشریت و همه اعصار است. غدیر، ناسخ سفسطۀ جدایی دین از سیاست است.

در ادامة مراسم، رشید جعفرپور دبیرعلمی این جشنواره و در حاشیۀ مراسم اختتامیه و قدردانی از دانشجویان برتر جشنوارۀ سراسری دانشجویی غدیر گفت: این جشنواره برای آشنایی دانشجویان با معارف اهل بیت‌(علیهم السلام) به ویژه آشنایی با غدیر، ولایت و امامت در سطح ملی و دانشگاهی برگزار شده است.

اجرای تواشیح توسط گروه بین المللی محراب، قرعه کشی 10 کمک هزینة سفر به مشهد مقدس از بین حضار داخل سالن، اهدای جوایز به نفرات برگزیده و شایستة تقدیر پژوهش های آثار دانشجویی و برگزاری نمایشگاه جنبی کتاب و لوح فشرده گویا از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 شایان ذکر است از میان 307 اثر ارسالی که شامل 142 پایان‌نامة کارشناسی ارشد و دکتری، 141 مقاله، 6 کتاب و 18 نشریه بود،در بخش پایان‌نامه،جایزۀ نخست به مهدی باریکرصفی تعلق گرفت. همچنین در بخش مقاله، سیدمحمدرضا فقیه ایمانی، در بخش کتاب، محمدحسین فاریاب و در بخش نشریه نیز اکرم شاهد به عنوان نفر اول انتخاب شدند.

           

               

 

          

           

                      

          


نظر شما :