نشست معرفت افزایی ویژة اعضای هیئت علمی برگزار شد

۲۲ مهر ۱۳۹۴ | ۰۸:۲۹ کد : ۸۷۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۶۶
نشست معرفت افزایی ویژة اعضای هیئت علمی برگزار شد

نشست معرفت افزایی اخلاق، ویژة اعضای هیئت علمی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) به مناسبت آغاز سال تحصیلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پردیس، این نشست با ارائة گزارشی کوتاه از وضعیت اعضای هیئت علمی و کسب موفقیت­های دانشجویان، در حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدسعید مهدوی کنی ریاست دانشگاه امام صادق(علیه السلام) ، قدسیه مهدوی رییس و جمعی از معاونان و اعضای هیئت علمی پردیس خواهران آغاز شد.

در ادامه، ریاست دانشگاه از توفیق روزافزون و رشد کمّی و کیفی پردیس ابراز خوشحالی کردند و ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، از حضور و دقت نظر هیئت امنای جدید دانشگاه که منصوب مقام معظم رهبری هستند، به عنوان پشتوانة محکمی برای دانشگاه یاد کردند.

ایشان از اعضای هیئت امنا به عنوان اندیشمندان جامعه و آشنا به اهداف دانشگاه یاد کرده و عنایت و علاقه مندی آنان را به اهداف و رسالت دانشگاه، مایة مباهات و زمینه ای برای رشد بیشتر و عمیق تر دانشگاه دانستند.

مهدوی کنی، با اشاره به فرمایش امام صادق(علیه السلام) که فرمودند: «مَعاشِرَ الشیعةِ! کُونوا لَنا زَیْنا وَلا تَکونوا عَلَیْنا شَیْنا، قولوا لِلنّاسِ حُسْنا، واحْفَظوا ألْسِنَتَکُمْ وَکُفُّوها عَنِ الفُضولِ وقَبیحِ القَوْلِ؛ ای گروه شیعه! زینت ما باشید نه باعث ملامت و سرزنش ما، با مردم نیکو سخن بگویید، زبانتان را حفظ کنید و آن‌را از زیاده روی و زشت گویی بازدارید»، بر ادامة مدیریت راهبردی مجاهد نستوه آیت الله مهدوی کنی تأکید و تلاش و همدلی اعضای هیئت علمی پردیس در پیشبرد اهداف عالی دانشگاه را به عنوان زینتی برای مجموعة امام صادق(علیه السلام) بیان کردند.

ایشان با تفسیر خطبة 192 نهج البلاغه، به مزایای وحدت و یکپارچگی بین امت­ها اشاره کرده و همگان را از تفرقه و جدایی برحذر داشتند و گفتند: اتحاد و انسجامی که ذیل راهنمایی­ ها، هدایت ها و بیانات مرحوم حضرت آیت الله مهدوی کنی(رحمة الله علیه)، نور و حضور همیشگی شهدا و عنایت‌ های مقام معظم رهبری و امام صادق (علیه السلام) وجود دارد، توانسته مجموعة موفق دانشگاه امام صادق(علیه السلام) را ایجاد کند.

پس از بیانات روشنگر ریاست دانشگاه دربارة لزوم توجه توأمان به اخلاق و علم در دنیای حاضر، تنی چند از اعضای هیئت علمی به بیان مسائلی پیرامون ترفیع استادان، روند پژوهشی و ارتباط علمی با فرهیختگان، تلاش برای ایجاد فرصت مطالعاتی و کرسی های نظریه پردازی در پردیس پرداختند.

گفتنی است اعضای هیئت علمی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) هر سال هم زمان با آغاز سال تحصیلی با ریاست دانشگاه دیدار می کنند.

 

          

          

 


نظر شما :