دورۀ سوم کارگاه آموزش زبان عربی در پردیس

۱۸ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۶ کد : ۸۳۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۸۰
دورۀ سوم کارگاه آموزش زبان عربی در پردیس

دورۀ فشردۀ تابستانۀ آموزش زبان عربی در پنج روز هشت ساعته با حضور هفت تن از استادان فن مانند سید عدنان اشکوری، محمدجواد صادقی مجد، نیکو دیالمه، شکوه حسینی، رجاء ابوعلی، سهیلا محسنی نژاد و زهره صدرزاده از روز شنبه تا چهارشنبه  21 تا 25 شهریور در پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) برگزار می شود.

سهیلا محسنی نژاد، مجری برگزاری دوره های گذشته مکالمه زبان عربی در گفتگو با روابط عمومی گفت:  بخش عربی پردیس از سه ماه پیش بنا بر درخواست های متعدد و با هدف تقویت مهارت های زبان عربی دانشجویان، اقدام به بررسی و انتخاب منابع متناسب با دوره  به طور جامع و متفاوت کرد.

محسنی نژاد با اشاره به سابقۀ سه سالۀ برگزاری این دورۀ آموزشی افزود: با تقسیم بندی دانشجویان علاقه مند، در سطوح مختلف زیر نظر استادان مجرب و برجسته، از تعلیم زبان عربی به عنوان ابزار و کلید فهم آیات قرآن استفاده می شود.

وی با تاکید بر آموزش چهار مهارت شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندنی به دانشجویان در این دوره، به تشریح کارگاه های در نظر گرفته شده پرداخت: بر اساس علاقه مندی شرکت کنندگان، سه کارگاه ترجمه، فهم قرآن و دوره های مهارتی مانند آشپزی برگزار می شود و با اکران و ارائۀ کلیپ های گوناگون طی یک هفته، به پیشرفت علمی، تقویت حس همدلی و ایجاد ارتباط با فرهنگ زبان عربی برای ارتقای انگیزۀ دانشجویان در جهت فراگیری بهتر این زبان اهتمام ورزیده می شود.

مجری برگزاری دورۀ مکالمه زبان عربی گفت: با فراهم کردن امکانات رفاهی و آموزشی مناسب در پردیس و خوابگاه، زمینۀ یادگیری حداکثری برای شرکت کنندگان فراهم شده و در اختتامیۀ دوره نیز با حضور در اماکنی مانند جامعه الزهرا، به ارزیابی میزان پیشرفت شرکت کنندگان پرداخته می شود و با ارائۀ گواهی حضور در دوره و اهدای جوایز به دانشجویان برتر، کارگاه پایان می یابد.

 


نظر شما :