مصاحبۀ داوطلبان چند برابر ظرفیت مقطع کارشناسی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) آغاز شد

۱۹ مرداد ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۰ کد : ۸۱۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۲۶
مصاحبۀ داوطلبان چند برابر ظرفیت مقطع کارشناسی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) آغاز شد

مصاحبۀ داوطلبان چند برابر ظرفیت مقطع کارشناسی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) از سه شنبه 13 مرداد آغاز شد.   

مهدیه مهدوی کنی مدیر گزینش پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) با اشاره به استقبال گستردۀ داوطلبان هر سه گروه آزمایشی مقطع کارشناسی، در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه گفت: از بین داوطلبان پذیرفته شدۀ حائز شرایط دانشگاه، حدود 4 هزار نفر به مصاحبه دعوت شده اند. این میزان نسبت به سال های قبل، حداکثری بوده و آمار روزهای گذشته نشان دهندۀ حضور بیش از دو سوم دعوت شدگان، در روز مصاحبه است.

وی دربارۀ مراحل و مدت زمان مصاحبۀ داوطلبان این طور گفت: مصاحبه از 13 مرداد تا هفتۀ اول شهریور ادامه دارد و در طی این 20 روز، داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی، علوم انسانی و علوم تجربی  ابتدا از تهران و سپس به ترتیب از شهرستان دعوت به مصاحبه می شوند.

 مدیر گزینش پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) با ابراز شادمانی از شناخت و انگیزۀ بالای داوطلبان سال جاری افزود: تسهیلات مناسبی برای شناخت بیشتر داوطلبان، از دانشگاه و رشته ها فراهم شده است. بدین منظور کارشناسان متخصص هر رشته، اطلاعات مفید و کاملی دربارۀ رشته و آیندۀ شغلی، در زمان انتظار برای مصاحبه و تکمیل فرم اطلاعات شخصی، به داوطلبان ارائه می دهند. در زمان مصاحبه نیز در میزهای تخصصی که متشکل از گروهی از متخصصان است، مصاحبه گران با اطلاعات کامل از مواد درسی و نظام آموزشی مدارس و نظام آموزش عالی به صورت تحلیلی و کیفی و طبق علاقۀ داوطلبان، آنها را در مسیر انتخاب بهتر یاری می دهند.

مهدیه مهدوی کنی دربارۀ نحوۀ گزینش و مصاحبه با داوطلبان عنوان کرد: گروه مصاحبه گران از جمع فرهیخته ای انتخاب شده اند که به منظور رفاه حال داوطلبان و خانواده های بزرگوار، با رعایت انضباط و به دقت، در مدت حدود 45 دقیقه با متقاضیان به صورت تحلیلی و چند بعدی در زمینه های مختلف اجتماعی، اعتقادی و سیاسی مصاحبه می کنند. همچنین برای تسریع در اعلام نتایج، تحقیقات محلی و مدرسه ای هم زمان با مصاحبه آغاز شده است و پروندۀ صلاحیت عمومی و تخصصی نیز پس از این مرحله بررسی می شود و نتیجۀ نهایی پس از جمع بندی بررسی پروندۀ متقاضیان و طبق انتخاب اول یا دوم داوطلبان که امیدواریم برای حصول نتیجۀ بهتر، با والدین نیز مشورت شده باشد اعلام می شود.

وی در انتهای مصاحبه با قدردانی از ارائۀ مشاورۀ مناسب در مدارس به داوطلبان برای شناخت دقیق و بیشتر جایگاه علمی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام)  به عنوان دانشگاه موفق علوم انسانی، تقاضا کرد مدارس با توجه به استقبال از رشته های کاربردی و هدف دانشگاه که تربیت نظریه پردازانی در حوزۀ علوم انسانی ـ اسلامی است،  تمامی رشته ها را بجا و با توجه به استعداد داوطلبان معرفی نمایند.

گزارش تصویری ایام گزینش

 

         

 

        

 

      

 

      

 


نظر شما :