اردوهای جهادی فرهنگی آغاز شد

۱۴ مرداد ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۴ کد : ۸۰۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۶۲
گروه­های جهادی فرهنگی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) عازم دو منطقۀ جیرنده و فامنین شدند.

گروه­های جهادی فرهنگی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) عازم دو منطقۀ جیرنده و فامنین شدند.

فاضله میرغفوریان، معاون فرهنگی و دانشجویی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه گفت: هشتمین دورۀ اردوهای جهادی فرهنگی متشکل از دو گروه از دانشجویان جهادگر پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام)  از 12 مرداد 94 در دو منطقۀ جیرنده گیلان و فامنین همدان آغاز شد.

وی ضمن بیان اینکه جهادگران فرهنگی دانشگاه با گذراندن دوره­ های طرح هجرت، طرح شهید مطهری و معارف اسلامی، آموزه­ های قابل قبولی برای انتقال دارند، افزود: در این اردوی یک هفته­ ای، تلاش برای انتقال آموزه­ های فرهنگی و دینی در دو منطقۀ مذکور است. در مناطق مشخص­ شده، آموزش ­های لازم از قبیل سبک زندگی اسلامی و مهارت­ های اجتماعی، معارف اسلامی، آموزش قرآن و نماز، ورزش و فعالیت­ های هنری از قبیل کاردستی، نقاشی  و خیاطی توام با مفاهیم دینی ارائه می ­شود.

میرغفوریان در ادامه گفت: تلاش داریم سبک زندگی صحیح قرآنی را از طریق آموزش­ های مختلف و در قالب همکاری و در محیطی شاد به افراد منطقه منتقل کنیم و در همین راستا مشکلات فرهنگی، مذهبی منطقه را نیز شناسایی کرده و  تا حد ممکن برای رفع آن تلاش کنیم. به طور مثال برای ارتقای سطح فرهنگی یک منطقه هدایایی مانند کتاب یا ملزومات حجاب یا مانند آن اهداء نماییم.

معاون فرهنگی و دانشجویی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) در آخر ضمن آرزوی توفیق برای جهادگران دانشگاه به این مطلب اشاره کرد که برنامه ­ریزی برای اردوهای جهاد فرهنگی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق (علیه­السلام) به صورتی است تا برای جهادگران نیز جنبۀ آموزشی داشته باشد. در فرصت ایجادشده، دانشجویان به تجربه­ اندوزی و کارورزی عملی می­ پردازند و رفق و مدارا، تحمل ناملایمات و سعه­ صدر و مسئولیت­ پذیری و همدلی را تمرین می ­کنند.

 

 

 


نظر شما :