موفقیت چشمگیر دانشجویان دانشگاه امام صادق(علیه‌السلام) در آزمون‌های TOLIMO و MSRT

۱۲ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۲ کد : ۸۰۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۵۶
موفقیت چشمگیر دانشجویان دانشگاه امام صادق(علیه‌السلام) در آزمون‌های TOLIMO و MSRT

 

دانشجویان پردیس خواهران دانشگاه امام صادق‌(علیه السلام)، در نود و هفتمین نوبت آزمون تولیمو (TOLIMO) و در دومین نوبت آزمون ام.‌اس.‌آر‌.تی MSRT)) در سال 94، موفق به کسب مدرک زبان شدند.

نسرین اصغرزاده، مدیر بخش زبان انگلیسی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق‌(علیه‌السلام) ، در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه با ابراز شادمانی از موفقیت دانشجویان دانشگاه در آزمون‌های یادشده گفت: تیم 13 نفرة دانشجویان دانشگاه در اولین نوبت برگزاری آزمون تولیمو در خرداد سال‌جاری، موفق به کسب امتیاز بالای 500  و در دومین نوبت آزمون ام.‌اس.‌آر‌.تی در بهار 94، حائز امتیاز بالای 40 شدند.  

وی با اشاره به استاندارد بودن آزمون‌های  TOLIMO  و MSRT   افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در دست داشتن مدرک یکی از آزمون‌های تافل، آیلتس، تولیمو یا ام.‌اس.آر.تی را  برای دانشجویان دکتری جهت شرکت در آزمون جامع، الزامی می­داند.

اصغرزاده، در ادامه با بیان این موضوع که توانمندسازی دانشجویان در زمینة زبان عربی و انگلیسی یکی از اهداف و مزیت‌های این دانشگاه است، گفت: از ابتدای ورود دانشجویان به دانشگاه با استفاده از استادان مجرب و امکانات مناسبی که در آزمایشگاه زبان دانشگاه وجود دارد، مهارت‌های زبانی دانشجویان اعم از گفتار و درک مطلب تقویت می‌شود. در همین راستا، برای سنجش میزان مهارت­های ارائه­شده به دانشجویان، این تیم در آزمون­های یادشده شرکت کردند.

مدیر بخش زبان انگلیسی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق‌(علیه‌السلام)، با بیان این مطالب، به ارزشمندی موفقیت تیم دانشجویی دانشگاه اشاره کرد و گفت: تیم دانشجویان دانشگاه، با وجود آنکه در رشته‌ای غیر از رشتة زبان تحصیل می‌کنند، در اولین حضورشان، موفق به دریافت مدرک این آزمون‌ها شدند.

وی، مدت اعتبار مدارک دریافت‌شده را  دو سال اعلام و بیان کرد: برای اولین بار تصمیم گرفته شده است، به پاس قدردانی از زحمات عزیزان افتخارآفرین، مدرک اتمام دورۀ زبان انگلیسی نیز از سوی دانشگاه به این افراد اعطا شود.  

نسرین اصغرزاده، برنامه‌های آیندة دانشگاه برای این تیم را چنین تشریح کرد: بر اساس اهداف عالی دانشگاه امام صادق(علیه السلام) قصد داریم برای فراهم آوردن زمینه‌های رشد، تعالی و توسعة فرهنگ اسلامی‌ـ انسانی با راهبرد علمی در عرصة داخلی و بین‌المللی با مؤلفه‌های پویایی، خلاقیت و نوآوری و با بهره‌گیری از علوم و فنون و تجارب پیشرفتة بشری و تلاش در جهت پیشبرد آنها در چارچوب ضوابط فقه جعفری که ضامن رشد و عظمت ملت‌ها و تعالی فردی و اجتماعی بشر است، از مهر 94 با برگزاری کلاس‌هایی با حضور استادانی که زبان اصلی آنها انگلیسی است و مسلمان هستند، این تیم دانشجویی را به‌عنوان مبلّغان دین با تسلط به زبان انگلیسی تربیت کنیم و در راستای اهداف دانشگاه که تحقق آمـوزه‌های گنجینـة نفیس ثقـلیـن و صیانت از آن است، به تعلیم و تربیت و رشد زنان جوان به‌عنوان مدرس، پژوهشگر و مبلّغ بپردازیم.

شایان ذکر است آزمون تولیمو (TOLIMO) مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization   شامل چهار بخش است که عبارت­اند از: بخش شنیداری (Listining)، بخش گرامر (Structure)، بخش درک مطلب (Comprehension)  و بخش نوشتاری (writning) که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می‌شود.

 آزمون MSRT ، در واقع همان MCHE است (که سابق بر این توسط وزارت بهداشت برگزار می‌شد) و توسط ادارة بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نام آن به MSRT  تغییر پیدا کرده است. این آزمون به‌جز مهارت نوشتاری، سایر مهارت‌ها را دارد. درواقع هر دو آزمون، آزمونی استاندارد برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی است.

 


نظر شما :