کارت ورود به جلسۀ آزمون معارف اسلامی توزیع می شود

۱۵ تیر ۱۳۹۴ | ۰۸:۱۵ کد : ۷۹۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۷۷
کارت ورودی چهاردهمین دورۀ آزمون معارف اسلامی برای ورود به مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه امام صادق علیه السلام پردیس خواهران سال 95-94 از روز دوشنبه پانزدهم تا پنجشنبه هجدهم تیر توزیع می شود.

کارت ورودی چهاردهمین دورۀ آزمون معارف اسلامی برای ورود به مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه امام صادق علیه السلام پردیس خواهران سال 95-94 از روز دوشنبه پانزدهم تا پنجشنبه هجدهم تیر توزیع می شود.

معصومه حاجی­ عموشا، مدیرکل آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه امام صادقعلیه السلام پردیس خواهران، در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه گفت: آزمون معارف اسلامی جهت ورود به مقطع تحصیلی کارشناسی­ ارشد ناپیوسته دانشگاه امام صادقعلیه السلام پردیس خواهران سال 95-94، برای معرفی ­شدگان چند برابر ظرفیت رشته ­های تحصیلی دارای شرایط خاص از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور به دانشگاه، در دو رشتۀ «مدیریت آموزشی» و «معارف اسلامی و حقوق گرایش حقوق خانواده»، روز یکشنبه 21 تیر 94 در نوبت صبح ساعت 7:30 تا 12:30 در دانشگاه برگزار می­شود.  

وی افزود: داوطلبان با مراجعه به سایت دانشگاه امام صادقعلیه السلام پردیس خواهران به نشانی  www.isuw.ac.ir می­ توانند کارت ورود به جلسۀ آزمون را دریافت کنند.

حاجی­ عموشا با بیان اینکه در روز آزمون، به هر یک از داوطلبان، چهار دفترچۀ سوال همراه پاسخنامه ارائه می­ شود، دربارۀ دروس آزمون هر یک از رشته­ های مدیریت آموزشی و معارف اسلامی و حقوق گرایش حقوق خانواده، به روابط عمومی گفت: دروس آزمون رشتۀ مدیریت آموزشی که با ضریب (1) محاسبه می­ شوند عبارت ­اند از: فقه و اصول فقه به صورت تستی ـ تشریحی، اندیشه اسلامی به صورت تشریحی و زبان انگلیسی و زبان عربی به صورت تستی برگزار می­ گردند.

همچنین دروس آزمون رشتۀ معارف اسلامی و حقوق گرایش حقوق خانواده عبارت­ اند از: فقه و اصول فقه که به ترتیب با ضرایب (4) و (3) به صورت تستی ـ تشریحی، اندیشه ­های اسلامی با ضریب (1) به صورت تشریحی و زبان انگلیسی و زبان عربی با ضریب (1) به صورت تستی هستند.

مدیرکل آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه امام صادقعلیه السلام پردیس خواهران دربارۀ تفاوت­ های آزمون امسال نسبت به سال­ های گذشته، گفت: آزمون معارف اسلامی برای هر دو رشته، از سال 94 در دو نوبت فروردین و تیر برگزار می­ شود. اعتبار قبولی، از زمان برگزاری آزمون، به مدت دو سال است.

وی همچنین دربارۀ آن دسته از داوطلبانی که دانش ­آموختۀ دانشگاه امام صادقعلیه السلام پردیس خواهران هستند خاطرنشان کرد: این داوطلبان درصورتی­ که در مقطع کارشناسی، دارای حداقل معدل کل 17 در مجموع دروس هر یک از مواد آزمون معارف اسلامی باشند، از شرکت در آزمون آن مادۀ درسی معاف هستند؛ اما دانش ­آموختگان رشتۀ معارف اسلامی و علوم تربیتی، ملزم به شرکت در آزمون درس فقه خواهند بود.

شایان ذکر است، دانشگاه امام صادق­علیه السلام پردیس خواهران، برای تقویت بنیۀ علمی داوطلبان، در حوزۀ معارف اسلامی، هر سال اقدام به برگزاری دورۀ آمادگی آزمون معارف اسلامی می­ کند. در سال‏ جاری نیز ادارۀ گزینش دانشگاه، این دوره را در خرداد، برگزار کرد.

معصومه حاجی عموشا ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی داوطلبان افزود: جدول زمانی برگزاری آزمون به انضمام توصیه­ های لازم، متعاقباً به شرکت­ کنندگان اعلام خواهد شد.

 

 


( ۲ )

نظر شما :