برگزاری جلسه هم اندیشی با موضوع

۲۷ خرداد ۱۳۹۴ | ۰۸:۳۸ کد : ۷۸۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۲۷
جلسه هم اندیشی اعضای هیات علمی دانشگاه امام صادق (علیه السلام) با موضوع " زن و خانواده با رویکرد فقهی، حقوقی، روانشناسی، مدیریتی و معارف اسلامی"

جلسه هم اندیشی اعضای هیات علمی دانشگاه امام صادق (علیه السلام) با موضوع " زن و خانواده با رویکرد فقهی، حقوقی، روانشناسی، مدیریتی و معارف اسلامی" به همت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی پردیس خواهران و ریاست محترم دانشکده مدیریت دانشگاه و با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه در روز دوشنبه 25/03/94 در سالن کنفرانس برگزار گردید.

در این جلسه برخی مسائل و دغدغه های موجود در جامعه، در حوزه زن و خانواده از سوی اساتید شرکت کننده مطرح و پیشنهاداتی در مورد چگونگی حل این مسائل مطرح گردید.

در این برنامه که با حضور برخی از اعضای هیات علمی دانشکده مدیریت دانشگاه، و همچنین اعضای هیات علمی گروههای علمی حقوق، فقه و حقوق اسلامی و معارف اسلامی و علوم تربیتی پردیس خواهران برگزار گردید، در ابتدا خانم دکتر موسی زاده معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی پردیس خواهران، ضمن خیرمقدم به اعضاء، مقدماتی را بیان نمودند. سپس آقای دکتر گودرزی رییس دانشکده مدیریت دانشگاه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رییس فقید دانشگاه حضرت آیت الله مهدوی کنی (رحمه الله علیه) با ذکر چند مقدمه به تبیین ضرورت برگزاری این جلسه پرداختند. بعد از آن خانم ها: دکتر صفاری نیا (مدیر محترم گروه حقوق پردیس خواهران)، دکتر محقق داماد (عضو هیات علمی گروه حقوق)، دکتر مهدوی (عضو هیات علمی گروه فقه و حقوق اسلامی)، دکتر حق خواه (مدیر محترم گروه فقه و حقوق اسلامی پردیس خواهران، دکتر عظیم زاده (عضو هیات علمی گروه فقه و حقوق اسلامی و معاون محترم پژوهشی پردیس خواهران)، دکتر ابوالمعالی (مدیر محترم گروه معارف اسلامی و علوم تربیتی) و دکتر دیالمه (عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی و علوم تربیتی) به بیان نقطه نظرات، سوالات و پیشنهادات خود پرداختند. که برخی از موضوعات مطرح شامل موارد ذیل بود:

  • ضرورت انجام فعالیتهای علمی با موضوع خانواده؛
  • اهمیت نقش اخلاق در خانواده در کنار حقوق و فقه خانواده؛
  • ضرورت شناخت خانواده ایده ال و خانواده موجود و فاصله آنها و ارائه راهکارهایی برای پرکردن این شکاف؛
  • اهمیت آسیب شناسی مسائل خانواده در عصر امروز؛
  • ضرورت توجه به نقش والدین (هر دوی پدر و مادر) در تربیت فرزندان؛
  • ضرورت توجه به موانع اساسی در انجام فعالیتهای علمی مرتبط با موضوع خانواده.

در پایان نشست آقایان دکتر علوی و دکتر گودرزی و خانم دکتر موسی زاده به جمع بندی جلسه پرداخته و در نهایت ریاست محترم پردیس خواهران سرکار حاجیه خانم مهدوی کنی نقطه نظرات خود را بیان نمودند.


نظر شما :