رونمایی از سایت آیت الله مهدوی کنی (ره) و کتاب خاطرات سرخ در دانشگاه امام صادق(ع)

۲۴ خرداد ۱۳۹۴ | ۰۹:۱۷ کد : ۷۸۱ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۴۳۹
همزمان با ایام خجسته ولادت باسعادت حضرت ولی عصر عجل الله فرجه الشریف جشن نیمه شعبان رونمایی از سایت آیت الله مهدوی کنی (ره) و کتاب خاطرات سرخ در دانشگاه امام صادق(ع) با حضور جمعی از همرزمان و مریدان مرحوم آیت الله مهدوی کنی (ره) برگزار گردید.

همزمان با ایام خجسته ولادت باسعادت حضرت ولی‌عصر عجل الله فرجه الشریف جشن نیمه شعبان در مسجد دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام برگزار شد. در این مراسم باشکوه که اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه و نیز جمعی از همرزمان و مریدان مرحوم آیت الله مهدوی کنی حضور داشتند ابتدا آیاتی از کلام الله مجید قرائت شد و یکی از مداحان اهلبیت علیهم‌السلام به مولودی خوانی پرداخت. در ادامه حجت الاسلام والمسلمین میرلوحی مدیرکل روابط عمومی و بین‌المللی دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام ضمن عرض خیرمقدم و تبریک ایام خجسته نیمه شعبان توضیحاتی کوتاه درباره سایت آیت الله مهدوی کنی(ره) و نیز چگونگی تشکیل «ستاد پشتیبانی و امداد امام» در جنگ شهرها ارائه کرد و افزود: در سال ۱۳۶۲ پس از بمباران شهرها توسط رژیم بعثی عراق و مشکلات و فجایعی که به وجود آمد «حضرت امام خمینی رحمه‌الله‌علیه» طی حکمی «آیت الله مهدوی کنی» را مامور تشکیل این ستاد کردند که کتاب «خاطرات سرخ» به تشریح عملکرد این ستاد در آن سالهای سخت می پردازد. سردار آیت گودرزی نویسنده کتاب نیز در سخنانی ضمن یادکرد از برخی از علما و شخصیتهایی که در آن سالها با این ستاد همکاری داشتند به تشریح فعالیتها و اقدامات این ستاد و نیز مراحل تدوین و نگارش کتاب پرداخت. سپس با حضور آیت الله باقری کنی ، دکتر محمدسعید مهدوی کنی و رزمندگان و اعضای ستاد پشتیبانی و امداد امام در جنگ شهرها از کتاب مذکور رونمایی شد.
در این مراسم همچنین از سایت آیت الله مهدوی کنی(ره) رونمایی شد. آقای انصاریان داماد آیت الله مهدوی کنی(ره) طی سخنانی به تشریح مراحل تدوین و اجرا و اهداف سایت مذکور پرداخت و گفت: نسخه اولیه این سایت در زمان حیات آیت الله مهدوی کنی (ره) آماده شده بود که پس از رؤیت معظم له به دلیل اکراه ایشان از انتشار مطالب راجع به خودشان و تعریف و تمجید دیگران از ایشان و تصاویر مربوطه و... عملاً متوقف شد که اکنون پس از ارتحال ایشان با انجام اصلاحات و تغییراتی آماده رونمایی است. در ادامه از این سایت با سخنان آیت الله باقری کنی در تجلیل از شخصیت اخلاقی مرحوم آیت الله مهدوی کنی (ره) و صلوات بر محمد و آل محمد رسماً رونمایی شد.
گفتنی است سایت آیت الله مهدوی کنی(ره) به آدرس www.mahdavikani.ir درسها و بیانات ایشان را در موضوعات مختلف در اختیار علاقمندان قرار می دهد.


نظر شما :