رونمایی ازکتاب " 800 پرسش و پاسخ تفسیری و ریشه‌شناسی لغات قرآن کریم" در پردیس خواهران

۱۷ خرداد ۱۳۹۴ | ۰۸:۱۴ کد : ۷۷۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۸۵۲
کتاب " 800 پرسش و پاسخ تفسیری و ریشه‌ شناسی لغات قرآن کریم" چهل و دومین اثری است که به تألیف دکتر فائزه عظیم زاده اردبیلی، استادیار دانشگاه امام صادق (ع) پردیس خواهران به همت دفتر نشر آثار علمی حوزه معاونت پژوهشی و فناوری منتشر گردید.

 این کتاب در روز شنبه 9 خرداد در نشست فلسفه و فرهنگ سازی با حضور ریاست محترم پردیس خواهران، اعضای هیئت علمی و جمعی از اساتید و دانشجویان حاضر رونمایی شد.

با توجه به پرسش‌های متعدد و نیاز جوانان در فهم و ترجمه قرآن کریم و اینکه قرآن کریم معجزه جاویدان الهی است و به تعبیر پیامبر اکرم (ص) انس با این کتاب آسمانی و تلاوت آن از افضل عبادات است و از آنجا که به تعبیر خود قرآن این کتاب فقط برای تلاوت نیست و  هدف نزول قرآن کریم هدایت انسان‌ها و رسیدن به حقیقت قرآن است و تدبر و تفکر  آیات، کلید فهم این معارف الهی است، کتاب حاضر که حاصل 11 سال تلاش نویسنده است به رشته تحریر درآمده است.

شایان ذکر است این کتاب در دو بخش تدوین شده که در بخش نخست به 800 پرسش نسل جوان به زبان ساده و برگرفته از 3 تفسیر "جامع تفسیر المیزان علامه طباطبائی"، "تفسیر منهج الصادقین ملا فتح الله کاشانی" و "تفسیر ابوالفتوح رازی" به صورت همگن پاسخ داده شده است.

در بخش دوم با هدف آسان سازی فهم قرآن کریم و ترجمه آسان قرآن، به ریشه شناسی کل لغات قرآن کریم در 30 جزء به ترتیب سوره ها، همراه با معنای کلمات قرآنی در متن آیه پرداخته شده است.


نظر شما :