راز سخن گفتن با خدا؛ چیستی، چگونگی و پرسش‌های پیرامون

۱۴ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۴:۱۴ کد : ۵۰۷۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۸۴

به همت گروه معارف اسلامی، نشست دانش‌افزایی ویژه اعضای هیأت علمی با موضوع «راز سخن گفتن با خدا» توسط دکتر نیکو دیالمه، عضو هیأت علمی پردیس خواهران در روز دوشنبه 14 اسفند در سالن بانو امین پردیس خواهران برگزار شد.

دکتر دیالمه در ابتدای این نشست به نحوه دعا کردن و چگونگی خواستن از پروردگار و همچنین منافات داشتن برخی از خواسته‌ها با نظام این عالم اشاره کرد و در همین راستا گزیده‌ای از مجموعه دیدگاه‌های مختلف درباره اثرات دعا و چگونگی اجابت آن و مفهوم واقعی اجابت را مطرح نمود.  

وی در ادامه ضمن معرفی پژوهش‌ها و نتایج برآمده از آن در مورد موضوع دعا، به امور خردناپذیر، خردپذیر متأخر، خردپذیر خطرآفرین، خردپذیر مغفول و زمینه‌های رشد خرد و تفکر اشاره کرد و نقش وحی را در تحقق این موارد، تبیین نمود.

عضو هیأت علمی پردیس خواهران سپس ضمن پرداختن به جایگاه دعا در نظام هستی و جایگاه آن در امور تلاش‌پذیر، به نفس سخن گفتن با پروردگار اشاره کرد و افزود: سخن گفتن با خداوند بر ارزش انسان می‌افزاید. دعا فرایندی تربیتی برای ارتقاء انسان در 3 ساحت شناخت، گرایش و عمل است. به عبارتی با دعا، خودتربیتی و خودارتقائی رخ می‌دهد و می‌توان تاثیرات دعا را در سه حوزه تغییر، تعلیم و تربیت به وضوح دید و درک نمود.  


نظر شما :