روایت و جنگ روایت‌ها در دنیای معاصر بررسی شد

۱۳ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۴:۱۶ کد : ۵۰۷۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۹۸

گروه معارف اسلامی و دروس عمومی باهمکاری کانون هنر و رسانه دانشگاه امام صادق علیه‌السلام پردیس خواهران نشست علمی با عنوان روایت و جنگ روایت‌ها در دنیای معاصر را توسط دکتر صباغیان در روز شنبه 12 اسفند در سالن مطالعه برگزار نمود.

دکتر صباغیان در این برنامه ضمن اشاره به عوامل قدرت روایت تصریح نمود: مواردی چون متقاعدسازی و تغییر نگرش، ایجاد همدلی، هم‌ذات پنداری و ایفای نقش، ناشی از قدرت روایت‌ها بوده و با به کارگیری مناسب عناصری چون رخداد، شخصیت، زمان، مکان، رواوی، مخاطب و کانون‌سازی می‌توان به روایت‌ها قدرت بخشید و در زمینه تغییر نگرش‌ها و ایجاد همدلی و هم‌ذات‌پنداری اقدام نمود.

وی در ادامه به مفهوم جنگ روایت‌ها مبنی بر روایت‌های مختلف درباره یک واقعه و یا رخداد ثابت تصریح نمود: در چنین شرایطی برای جستجوی حقیقت و واقعیت لازم است به منابع خبر توجه کرده و خبر مورد نظر را از کانال‌ها و خبرگزاری‌های متعدد جستجو کنیم تا به درست‌ترین روایت دست پیدا کنیم.

دکتر صباغیان در پایان ضمن پاسخ به سوالات حضار به دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) درباره اهمیت روایت پرداخت و بر چارچوب‌بندی درست روایت‌ها و جلوگیری از بازنمایی روایت‌های خام تاکید نمود.


نظر شما :