مراسم شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

۲۷ آذر ۱۴۰۲ | ۰۹:۵۲ کد : ۴۹۵۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۴۹

مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به همت کانون قرآن و عترت در روز چهارشنبه ۲۲ آذرماه ۱۴۰۲ در مصلای پردیس خواهران برگزار شد.

این مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید مزین شد و سپس شاعر اهل بیت علیهم السلام خانم رجاییان ابیاتی در وصف بانوی دو عالم سرود.

در ادامه دکتر کیادربندسری، سرپرست معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه امام صادق علیه السلام پردیس خواهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، به بررسی مقام و منزلت و شخصیت اجتماعی حضرت زهرا سلام الله علیها از طریق بررسی آیات و سور قرآن کریم پرداخت.

وی ضمن اشاره به برخی آیات با شان نزول‌شان در وصف حضرت زهرا سلام الله علیها، ویژگی‌های مهم معرفتی حضرت را در سوره‌های انسان، دخان، قدر و کوثر برشمرد. با توجه به اینکه وجود مبارک حضرت مادر سلام الله علیها، مصداق وجود عینی قرآن کریم است؛ لذا ایشان جامع تمام کمالات ملکی و ملکوتی بوده و عاری از هر عیب و نقصی هستند و در جایگاه واقعی یک انسان کامل قرار می‌گیرند و خداوند متعال در قیامت با خطاب قرار دادن حضرت با نام خاص "حبیبه"، از ایشان می‌خواهند بندگان محب و دوستدار خود را مورد شفاعت و عنایت ویژه قرار دهند.

در پایان، این مراسم با صدای دلنشین مداح اهل بیت علیهم السلام، خانم کارگران مزین شد.


نظر شما :