تقویت انگیزه یادگیری زبان عربی

۱۳ آبان ۱۴۰۲ | ۰۹:۲۲ کد : ۴۸۵۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۵۳

به همت بخش عربی دانشگاه امام صادق (ع) پردیس خواهران، نشست تقویت انگیزه زبان عربی ویژه دانشجویان جدیدالورود 1402 ، با حضور مدیر و اساتید هیأت علمی بخش عربی در روز دوشنبه 8 آبان ماه 1402 برگزار گردید. در ابتدای نشست پس از پخش آیاتی چند از کلام الله مجید، کارشناس بخش عربی، ضمن خوش‌آمدگویی و معرفی اساتید، به اهمیت فراگیری زبان عربی در جهان امروز اشاره کرد و دانشجویان را با واحدهای درسی و فوق برنامه‌های بخش عربی در طول دوره کارشناسی آشنا نمود.

در ادامه از دانشجویان ترم 5 دعوت به عمل آمد تا با اجرای نمایش عربی، در قالب یک برنامه تلوزیونی، تحت عنوان "بمباران بیمارستان معمدانی در غزه" و همچنین دوبله یکی از فیلم‌ها به زبان عربی، انگیزه  دانشجویان جدیدالورود را نسبت به فراگیری زبان عربی و اهتمام آن به عنوان دانشجوی امام صادق (ع) دو چندان، تقویت نمایند.

 سپس از خانم دکتر حاجی عموشا، عضو هیئت علمی و از اساتید بخش عربی دانشگاه امام صادق (ع) دعوت بعمل آمد تا توضیحات تکمیلی خود را در ارتباط با اهمیت زبان عربی در درک متون تخصصی رشته‌های مختلف، تبیین نمایند.

در پایان ضمن پخش نمونه کلیپ‌هایی از فعالیت‌های مختلف بخش عربی، دانشجویان مشتاق به فراگیری علوم عربی، در فضایی کاملاً صمیمانه، کنار اساتید حاضر شدند تا ضمن آشنایی بیشتر و گفتگویی صمیمانه‌تر، به طرح سوال بپردازند و راهنمایی لازم را دریافت نمایند.


( ۱ )

نظر شما :