نشست قله‌های تهذیب: معلم اخلاق و عرفان

۰۲ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۳:۵۳ کد : ۴۶۳۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰۱

به همت انجمن علمی علوم تربیتی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام پردیس خواهران، جلسه درس اخلاق با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان در روز شنبه 30 اردیبهشت ماه 1402 در حسینیه شیخ مرتضی زاهد برگزار شد.

این جلسه که نشست نهم و دهم قله‌های تهذیب با عنوان معلم اخلاق و عرفان بزرگداشت آیت الله حاج شیخ محمد تقی بهجت و آیت الله حاج شیخ علی سعادت پرور بود، در محضر استاد بزرگوار آیت الله محمد علی جاودان صورت پذیرفت.

آیت الله جاودان در این نشست ضمن تاکید بر آیه 123سوره نساء افزود:  "من یعمل سوء یجز به" هر انسانی در هر شرایطی بدی کند نتیجه اش را خواهد دید. هر کس مسئول‌ خودش است و هر کس باید دانش لازم را کسب کند. لذا زورتان به خودتان برسد، حواشی خود را پیدا کنید و تطهیر کنید.

وی در ادامه ضمن تاکید بر تقویت ایمان و مبانی اعتقادی که نتیجه اعتقاد صحیح و قوی و عمل صالح سندخلهم جنات تجری است افزود: ذکر استغفار جهت کسب علم، روزی 400 بار به مدت دو ماه موثر است. توجه به لزوم پاکی دانشگاه و استفاده نکردن از اساتید نامعتبر و لزوم تفکر فردی و جمعی در دانشگاه مهم است. لذا همت کنید به هیچ دلیلی گناه در زندگی تان نباشد.

آیت الله جاودان در ادامه در راستای پاسخ مناسب به شبهات مطرح شده، افزود: اگر چیز نادرستی دیدید مقابله کنید و بایستید تا دینتان سالم بماند. ضمن کسب علوم بدانید علوم غربی و مبانی نادرست و ساختگی  و مبانی تجربه نشده که عمدتاً بر مبنای اومانیسم پایه‌گذاری شده است، وحی منزل نیست و نباید به آنها معتقد و پایبند شد و ایمان آورد.

وی ضمن توصیه بر پاک ماندن که نتیجه و مزد پاکی‌هایی که براش زحمت کشیده‌اید، فیها ما لا عین رأت، ولا أذن سمعت، ولا خطر على قلب بشر است و فوق تصور است، تصریح نمود: برای پاکی خودتان زحمت بکشید و از هیچ چیز و کسی نترسید و واهمه نکنید و پای آن بایستید. اگر کسی برای پاکی خود قیام کند و استقامت کند خدا به او کمک می‌کند.


نظر شما :