مراسم جشن سالروز ولادت با سعادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر

۰۲ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۱ کد : ۴۶۳۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۴۶

مراسم جشن سالروز ولادت با سعادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر، با حضور جمعی از اساتید محترم، کارکنان گرامی و دانشجویان عزیز توسط کانون قرآن و عترت؛ هیئت رضوی و کانون شهدای گمنام در روز دوشنبه اول خرداد ماه در مصلی پردیس برگزار شد.

در ابتدا، جلسه با تلاوت قرآن کریم و سپس  پخش صلوات خاصه حضرت معصومه سلام الله علیها و سرود ملی جمهوری اسلامی آغاز شد. در ادامه دکتر رقیه السادات مومن، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام پردیس خواهران به بحث امامت به عنوان یکی از مشکلات و چالش‌هایی که ائمه معصومین در طول دوران با آن مواجه بودند، پرداخت.  

وی در ادامه ضمن اشاره به یکی از شئون امامت یعنی بحث تشکیل حکومت اسلامی و رهبری آن افزود: عدم درک مفهوم ولی خدا  یکی از مشکلات تاریخی است. ولایت و امامت یک حقیقت است و مسئله‌ای است که در طول تاریخ به ودیعه گذاشته شده است. مجاهدت‌های ائمه در نهایت باعث شد این فهم در مردم ایجاد شود که امامت به سن و سال نیست. تا زمینه ساز امامت امام جواد (ع) و پس از آن مساله غیبت شد.

دکتر رقیه السادات مومن در ادامه ضمن اشاره به روایات ائمه در فضیلت حضرت معصومه (س) و  ۳ امامزاده که زیارت ماثوره دارند یعنی حضرت ابوالفضل عباس (ع)، حضرت علی اکبر (ع) و حضرت معصومه (س) خاطرنشان کرد: حضرت معصومه در مسیر سفر تا قم  مشغول فعالیت‌های  تبلیغی بودند و در دفاع از ولایت جا پای حضرت فاطمه (س) گذاشتند و فردی که قرار است تبلیغ داشته باشد امام معصوم از قبل او را معرفی می‌کند. (اشاره به روایت امام صادق(ع) در مورد شأن خاص آن حضرت قبل از تولد ایشان)


نظر شما :