کارگاه پروپوزال نویسی ویژه دانشجویان کارشناسی برگزار شد

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۴:۵۴ کد : ۴۶۱۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰۸

کارگاه پروپوزال نویسی ویژه دانشجویان کارشناسی رشته فلسفه و کلام اسلامی با تدریس دکتر سلیمانی، عضو هیأت علمی پردیس خواهران در پردیس خواهران برگزار شد.

دکتر سلیمانی در این کارگاه ضمن اشاره به نحوه یافتن موضوعات مناسب و کاربردی، خاطرنشان کرد: نوشتن یک نوع تفکر است لذا باید در حین نوشتن به قواعد تفکر شامل انسجام فکری، نظم داشتن، ترتیب داشتن، پرهیز از مطالب تکراری پایبند باشیم.

وی در ادامه به اهداف نوشتن شامل جمعآوری دیدگاه‌های مختلف، بازنگری یک موضوع به زبان جدید و ارائه یک ایده جدید اشاره نمود و نحوه نگارش پایان‌نامه را در قالب مواردی چون بست ایده و تبدیل ایده به مسئله در مرحله قبل از نگارش، همچنین نحوه نگارش مقدمه، متن و نتیجه در مرحله حین نگارش و همچنین مواردی چون بازبینی، ویرایش و صحافی را در مرحله بعد از نگارش پایان‌نامه تبیین نمود.

عضو هیات علمی پردیس خواهران در ادامه به توضیح ابزارهای رسیدن به ایده شامل مهارت مطالعه، روش شناسی، توصیف، نقد، تحلیل و مقایسه پرداخت و مهارت‌‌های تفکر شامل خلق و نقد و همچنین فرق مساله با سوال را توصیف کرد.  

وی در ادامه ضمن تبیین فرایند پژوهش مسأله محور شامل مواجهه فعال با مشکل، تبدیل مشکل به مسأله، تدوین فرضیه، آزمون فرضیه و به تشریح تمایز مساله با مبانی پرداخت و استانداردهای انتخاب موضوع را تشریح کرد.

دکتر سلیمانی در پایان ضمن پاسخ به سوالات دانشجویان، به توضیح مواردی چون ظرفیت پژوهش، انواع تحقیق، منابع، نکات مربوط به محقق و فیش برداری و چگونگی استفاده از انواع فیش مبادرت کرد.


( ۱ )

نظر شما :