تحول دیجیتال در نظام‌­های آموزشی و مدارس

۱۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۰۸:۴۹ کد : ۴۴۵۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۲۰

سخنرانی علمی گروه معارف اسلامی و علوم تربیتی  با موضوع « تحول دیجیتال در نظام‌­های آموزشی و مدارس » در روز شنبه 8 بهمن ماه در پردیس خواهران برگزار شد. در این برنامه دکتر نرگس فرزانه کندری، عضو هیئت علمی پژوهشگاه قوه قضاییه، ضمن تعریف تحول دیجیتال به تبیین اهمیت و اهداف تحول دیجیتال پرداخت و نمونه­‌هایی از مدارس دیجیتالی در جهان را معرفی نمود.

دکتر فرزانه در ادامه به بیان موانع و فرصت­‌های آموزش دیجیتال اشاره کرد و افزود: از فرصت­‌های ایجاد شده توسط آموزش دیجیتال می‌­توان به دسترسی تمام وقت به مطالب و منابع بیشتر، تعامل بهتر، آمادگی برای کار و یادگیری شخصی‌­سازی شده اشاره کرد.

مدیر گروه فناوری‌­های نوین پژوهشگاه قوه قضاییه در ادامه به معرفی تعدادی از فناوری‌­های تحول‌آفرین در نظام‌­های آموزشی از جمله هوش مصنوعی، کلان داده، رسانه‌­های اجتماعی، بلاک­چین، اینترنت اشیاء، واقعیت مجازی و افزوده پرداخت.

دکتر فرزانه اکوسیستم در نظام آموزشی را مجموعه‌­ای از بازیگران در این نظام دانست که با هم در ارتباط هستند. هم­چنین وی در ادامه به توضیح فضای متاورس و مدارس متاورسی و ویژگی‌­های مدیر، معلم، برنامه ­درسی و معماری مدرسه در این فضا پرداخت.


نظر شما :