حقوق و تکالیف متقابل دستگاه های اجرایی و ذی نفعان در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

۲۷ دی ۱۴۰۱ | ۰۹:۵۸ کد : ۴۴۳۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۹۳

به همت گروه حقوق پردیس خواهران دانشگاه امام صادق علیه السلام جلسه سخنرانی علمی با موضوع « حقوق و تکالیف متقابل دستگاه های اجرایی و ذی نفعان در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» در بستر فضای مجازی برگزار گردید. دکتر عاطفه عباسی، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع)، با بیان مقدماتی در زمینه اصول سیاستگذاری و تقنین در حوزه افزایش جمعیت، برخی از نمونه‌های سیاست‌های تشویقی در کشورهای مختلف را ذکر کرد.

قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با تعیین برخی حمایت‌های مالی و اجتماعی، در پی تسهیل شرایط فرزندآوری و افزایش جمعیت است. برخی از حمایت‌های مذکور در قانون به آحاد ملت، فارغ از شرایط شغلی و تحصیلی‌شان اختصاص دارد و برخی دیگر، اقشار خاصی از جمله کارمندان، اساتید و دانشجویان را مخاطب قرار داده و حمایت‌های متناسب با شرایط این گروه‌ها را پیشبینی ‌کرده است.

دکتر عباسی با تشریح موارد مصرح در قانون از جمله پرداخت تسهیلات، تامین مسکن و خودرو، مرخصی زایمان، دورکاری و تامین خانه‌های سازمانی، به تدابیر حمایتی قانون ویژه دانشجویان و اساتید دانشگاه اشاره نمود.

این جلسه با حضور اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی پردیس خواهران برگزار شد و حاضران ضمن طرح دیدگاه‌ها و سوالات خود، بر ضرورت برگزاری این نوع جلسات تاکید کردند.


( ۲ )

نظر شما :