دومین جلسه کارگاه مکس کیو دی ای ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار شد

۱۰ دی ۱۴۰۱ | ۱۱:۲۸ کد : ۴۴۱۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۶۸

دومین جلسه کارگاه «مکس کیو دی ای» ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد با تدریس دکتر معصومه شفعتی، دکترای جامعه شناسی و پژوهشگر سازمان جهاد دانشگاهی در روز دوشنبه پنجم دی ماه در اداره انفورماتیک برگزار شد.

مدرس کارگاه در این جلسه به صورت عملی به نحوه ورود فایل های متنی، صوتی، فیلم و عکس در نرم افزار مکس کیو دی ای پرداخت و نحوه تنظیم کردن داده‌ها یا همان کدگذاری را در هر کدام از فایل‌های مذکور به تفکیک توضیح داد.

وی در ادامه چندین کد را در یک دسته بندی تحت عنوان مقوله دسته‌بندی کرد و به تشریح و توصیف کدهای برساخته و طبیعی پرداخت و اشباع نظری در زمینه کدگذاری را تشریح نمود.

دکتر شفعتی سپس به صورت عملی و کاربردی به مواردی چون نحوه ادغام کردن فایل‌ها، وزن‌دهی به کدها، ذخیره پروژه‌های انجام شده، رمزدهی به سیستم و دسته بندی و بخش بندی مدارک و اسناد و پیرایش آن را توضیح داد.

وی همچنین در زمینه یادداشت‌های زمینه‌ای، تحلیل نتیجه‌گیری‌ها، نحوه تنظیم پروتکل‌های مصاحبه، بررسی قابلیت اطمینان در نرم‌افزار به ارائه توضیحاتی مبادرت کرد.

مدرس کارگاه در پایان ضمن پاسخ به سوالات دانشجویان و رفع اشکالات آنان در انجام بخش‌های مختلف پروژه‌های کلاسی به نحوه گرفتن انواع خروجی‌ها از کدهای وارد شده پرداخت و نحوه ترسیم مدل مفهومی و اهمیت آن را توضیح داد.


نظر شما :