کارگاه پایان‌نامه نویسی ویژه دانشجویان حقوق خانواده

۳۰ آذر ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۹ کد : ۴۳۸۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۳۸

کارگاه پایان‌نامه نویسی ویژه دانشجویان حقوق خانواده توسط دکتر عصمت گلشنی، عضو هیأت علمی پردیس خواهران در روز چهارشنبه 16 آذر به صورت مجازی برگزار شد.

دکتر گلشنی در این کارگاه ضمن اشاره به هدف آن مبنی بر رفع ایرادات شکلی پایان‌نامه‌های دانشجویی به اهمیت بخش شکلی و صوری پایان‌نامه‌ها اشاره کرد و افزود: وجود ایرادات شکلی در کارهای تحقیقی نشان دهنده ذهنی به هم ریخته در انجام کار تحقیقی است که این صورت به هم ریخته بر محتوای تحقیق نیز اثر سویی داشته و محتوی را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد. از سوی دیگر وجود چنین اشکالاتی معمولا زمان زیادی از اساتید راهنما و مشاور می‌برد و به تبع آن وقت اختصاص داده شده به محتوا کمتر خواهد شد. همچنین وجود ایرادات شکلی بی احترامی و بی توجهی به مخاطب بوده و این امر از ارزش کار علمی می‌کاهد. لذا همه این عوامل نشان دهنده آن است که محققین و پژوهشگران باید توجه ویژه ای به بخش شکلی و صوری کارهای تحقیق داشته باشند و به این بخش بی توجه نباشند.

وی در راستای اهداف پایان‌نامه به ذکر نکات ویرایشی و ساختاری پایان‌نامه‌ها و کارهای تحقیقاتی پرداخت و نقش هر کدام از اصول ویرایشی و علائم نگارشی را به تفکیک توضیح داد.


نظر شما :