آشوب رسانه‌ای در اغتشاشات اخیر بررسی شد

۲۱ آبان ۱۴۰۱ | ۱۱:۲۷ کد : ۴۲۷۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۷۹

نشست آشوب رسانه‌ای در اغتشاشات اخیر با همت کانون شهدای گمنام و کانون هنر و رسانه پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(ع) در روز دوشنبه ۱۶ آبان‌ماه ۱۴۰۱ با حضور دکتر کمیل خجسته به صورت مجازی و حضوری  برگزار شد.

در این نشست دکتر خجسته ضمن اشاره به اتفاقات اخیر بیان کرد: این رویدادها اعتراضی بود، که آشوب روی آن سوار شد. اعتراض در جمهوری اسلامی به راحتی ممکن است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: آمریکا به تدریج متوجه شد که براندازی با تحریم، ترور، انقلاب رنگی و .. در ایران جواب نمی دهد. لذا رویکردها متفاوتی را پیاده نمود. تغییر ادبیات براندازی به ادبیات تغییر رفتار در سال ۸۸، تغییر سیاست‌ها علیه ایران، توسط ترامپ با فشار حداکثری. شکست پروژه‌ی محاصره‌ی دریایی در سال ۹۷، شلوغ شدن عراق و در همان ایام لبنان، ایجاد پدیده‌ای به نام جوکر در لبنان و عراق، شهادت حاج قاسم در سال ۹۸، پایان آشوب آن سال و ایجاد فرصت برای عملیات روی مهسا امینی با توجه به این مسئله که دولت فعلی در یک سال اخیر نتوانسته وعده‌ کلیدی و محوری به مردم بدهد.

دکتر خجسته در پایان تاکید نمود: ما 3 وظیفه داریم. یکی اینکه روی ۲۰۳۰ کار کنیم. دیگر اینکه از دولت بخواهیم تصویر روشنی از تغییرات و فعالیتهای یک ساله خود برای جامعه ارائه دهد تا جامعه امیدوار  شود و سوم اینکه در آشوب‌ها تلاش ما یارگیری  است.


( ۱ )

نظر شما :