مراسم عزاداری آخر ماه صفر با حضور عاشقان اهل بیت(ع) برگزار شد

۳۰ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۴:۴۱ کد : ۴۱۳۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۹۵

مراسم عزاداری آخرین روزهای ماه صفر با حضور عاشقان اهل بیت علیه السلام در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 29 و 30 شهریور در پردیس خواهران برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای پناهیان سخنران ویژه این مراسم پرفیض و معنوی بودند.

در روز نخست مراسم دکتر طاهره محسنی، عضو هیأت علمی پردیس خواهران و سخنران مراسم، ضمن اشاره به آیات قرآن به لزوم پاسداشت نعمت‌های الهی پرداخت و درک نعمت هدایت و هوشیاری نسبت به این نعمت را از امور مهم دانست. وی در ادامه به موضوع موت و چگونگی آمادگی انسان برای آن و توجه انسان عاقل به دوری از گناه پرداخت.  

در روز دوم مراسم، حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای پناهیان به لزوم سعه‌صدر در سیاستمداری اشاره کرد و حاج آقا مهدوی کنی(ره) را سیاستمداری با اخلاق دانست و معرفی چنین شخصیت‌های اخلاق مداری را به عنوان الگو به عموم مردم لازم و ضروری دانست.

وی در ادامه به سعه صدر افراد در نقش‌های مختلف از جمله معلمی، مادری، پدری و غیره اشاره کرد و خاطرنشان نمود: داشتن صبر در تعلیم و تربیت باعث رشد بیشتر متربی می‌شود. درواقع این نوع صبر و سعه صدر از سوی مربی نوعی فرصت فکر کردن و اندیشیدن و به تبع آن رشد فکری و عقلی را برای متربی ایجاد می‌کند و حاج آقا مهدوی کنی(ره) معلم اخلاقی بود که با صبر و سعه صدر فرصت اندیشیدن و فکر کردن و بروز عقاید مختلف را برای اطرافیان خود فراهم می‌کرد.

در پایان مراسم، مداح اهل بیت به مداحی و روضه خوانی در باب مظلومیت‌های اهل بیت علیه‌السلام پرداخت و عزاداران و عاشقان حسینی ضمن برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر به صورت جماعت از خوان پربرکت اهل بیت(علیه السلام) متنعم شدند.  


( ۲ )

نظر شما :