هفته آموزش بر کلیه اساتید، کارکنان و دانشجویان گرامی باد

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۰۹:۵۵ کد : ۴۰۴ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۴۵۷
هفته آموزش از شنبه 13 اردیبهشت ماه 93 در دانشگاه های کشور برگزار می شود در همین راستا جعفر میلی منفرد، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، عناوین هفته آموزش را اعلام کرد.

هفته آموزش از شنبه 13 اردیبهشت ماه در دانشگاههای کشور برگزار می‌شود. به همین منظور، جعفر میلی منفرد بخشنامه‌ای به دانشگاههای کشور ابلاغ کرد که متن آن به شرح ذیل است:

"معاونان آموزشی دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی کشور در بیانیه پایانی سی و هفتمین اجلاس خود که طی روزهای سی ام بهمن و یکم اسفندماه سال 87 در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، با توجه به نقش کلیدی آموزش در توسعه علمی کشور، نامگذاری هفته‌ای را به عنوان هفته آموزش خواستار شدند.

در جهت تامین این درخواست، وزارت علوم با هماهنگی و همفکری مسئولان و صاحبنظران دانشگاهی و وزارتخانه های آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و فرهنگستانهای کشور، در هفته دوم اردیبهشت ماه 88 اقدام به برگزاری نشستی با عنوان "هم اندیشی سرآمدی آموزش؛ فرصتها، چالشها و تحولات، در دانشگاه تربیت مدرس" کرد که طی آن محورهایی همچون " شاخصهای معلم و استاد سرآمد"، ارتباط آموزش و پژوهش"، " نقش نظارتی و ارزیابی در آموزش"، " فرهنگ آموزشی و اخلاق علمی"، " فنون و روشهای آموزشی جدید"، " بسته‌های انگیزشی آموزش" و " چالشها و راهبردهای تحول در نظام آموزشی" مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین در این مراسم از سرآمدان و پیشکسوتان آموزش کشور تجلیل و تکریم شد.

در سال 91 برای هر روز از هفته آموزش عنوان مشخصی در نظر گرفته شد و با ابلاغ آن به تمام دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی کشور از آنان خواسته شد که نسبت به برنامه ریزی و اجرای برنامه های هفته آموزش اقدام کنند.

در سال جاری نیز برگزاری مراسم مذکور به رسم معمول در اردیبهشت ماه، طی روزهای سیزدهم تا هجدهم در تمام دانشگاه ها و موسسه آموزش عالی کشور برگزار می شود.

  • شنبه 13/2/93: آموزش؛ استاد و اخلاق حرفه ای.
  • یکشنبه 14/2/93: آموزش؛ کیفیت و چالش ها.
  • دوشنبه 15/2/93: آموزش؛ شاگردپروری.
  • سه شنبه 16/2/93: آموزش؛ اعتلاء و ارتقاء جامعه و شهروندان.
  • چهارشنبه 17/2/93: آموزش؛ اقتصاد و مدیریت.
  • پنجشنبه 18/2/93: آموزش؛ روش و محتوا.

هدف از برگزاری هفته آموزش، همانگونه که پیش از این اعلام شده است تبیین جایگاه آموزش به عنوان بستر رشد و توسعه انسانی و اجتماعی، بازیابی و تقویت مفاهیم آموزش و آموزش اخلاقی، با توجه به تحولات نوین  آموزشی به عنوان محمل پیوند علم و جامعه، شناسایی شیوه های احیای مفهوم معلمی و نقش معلمی اعضای هیأت علمی در شرایط دانشگاه انبوه، سیطره تکنیک و نظام مدیریتی کمی‌گرا و تجلیل و تکریم اعضای هیأت علمی سرآمد در امر آموزش و شاگردپروری است.

به همین مناسبت، روز شنبه سیزدهم اردیبهشت ماه مراسم افتتاحیه هفته آموزش با همکاری دانشگاه خوارزمی، در محل آن دانشگاه برگزار خواهد شد".

 

 


نظر شما :