اتمام طرح پژوهشی «بررسی تاثیر رعایت اصول حاکم بر دادرسی عادلانه در مبارزه با جرایم مرتبط با مواد مخدر،‌ داروهای روان گردان و پیش سازهای آن»

۳۱ فروردین ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۷ کد : ۴۰۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۵۵
طرح پژوهشی «بررسی تاثیر رعایت اصول حاکم بر دادرسی عادلانه در مبارزه با جرایم مرتبط با مواد مخدر،‌ داروهای روان گردان و پیش سازهای آن» توسط دکتر عاطفه عباسی در تاریخ 18/1/93 خاتمه یافت.

طرح پژوهشی «بررسی تاثیر رعایت اصول حاکم بر دادرسی عادلانه در مبارزه با جرایم مرتبط با مواد مخدر،‌ داروهای روان گردان و پیش­ سازهای آن»  با مدیریت دکتر عاطفه عباسی -عضو هیأت علمی گروه حقوق - و با نظارت دکتر علی قربانی، مشاور حقوقی نهاد ریاست جمهوری و مدیر کل اسبق مبارزه با مواد مخدر در حوزه معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه امام صادق علیه السلام پردیس خواهران در فروردین 1393 پایان یافت. این طرح با هدف معرفی اصول اساسی دادرسی منصفانه در جرایم مرتبط با مواد مخدر، داروهای روان گردان و پیش سازهای آنها به رشته تحریر در آمد.

محقق در این طرح به ارزیابی و استخراج اصول اساسی نظام دادرسی حاکم بر جرایم مرتبط با مواد مخدر، داروهای روان گردان و پیش سازهای مربوطه در ایران بر مبنای ضوابط دادرسی منصفانه پرداخته است تا کاستی‌ های احتمالی موجود در آن مشخص گردد. در نهایت مؤلف راهکارهایی برای رفع خلأ موجود در نظام دادرسی حاکم بر جرایم ارائه نموده است.


نظر شما :