بیستمین مراسم سالگرد شهدای گمنام در پردیس خواهران برگزار شد

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۰۸:۴۷ کد : ۳۹۱۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۱۰

بیستمین مراسم سالگرد شهدای گمنام دانشگاه امام صادق(ع)- پردیس خواهران همزمان با سالروز خاکسپاری دردانه‌های حضرت زهرا(س) با حضور ریاست محترم پردیس، اساتید و مسئولان دانشگاه، خانواده‌های معزز شهدا و عموم مردم شهیدپرور در روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت در مصلی پردیس خواهران برگزار شد.

این مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام ‌الله ‌مجید آغاز گردید. سپس کلیپ‌هایی از رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهدای والامقام به سمع و نظر حاضران رسید. در ادامه دکلمه‌‌ای زیبا در وصف شهدای بزرگوار توسط یکی از دانشجویان پردیس خواهران قرائت شد. پس از آن دکتر مهدیه مهدوی، عضو هیات علمی پردیس خواهران به ذکر خاطراتی از زمان خاکسپاری پیکر پاک شهدای گمنام در دانشگاه امام صادق(ع) مبادرت کرد. 

وی در همین راستا ضمن اشاره به ایام متبرک خاکسپاری شهیدان گمنام در دانشگاه امام صادق (ع) واحد برادران و خواهران خاطرنشان کرد: در آن روزها با تدابیر حضرت آیت الله مهدوی کنی(ره) همزمان با سالروز شهادت حضرت امام صادق (ع)، خاکسپاری پیکر مطهر شش شهید گمنام در فضای دانشگاه امام صادق (ع) واحد برادران انجام شد و پس از آن در ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۰  همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) پیکر پاک شهیدان گمنام در پردیس خواهران  خاکسپاری شدند و اینک بیست و یکسال از آن روزها می گذرد و ما هر ساله شاهد عنایات و کرامات این شهیدان بزرگوار در این دانشگاه و این منطقه بوده‌ایم.

وی در ادامه به محسنات این امر معنوی و خداپسند اشاره کرد و زنده شدن ارزش‌های انقلاب و شهدا، دلگرم شدن خانواده‌های شهدا و زنده شدن جریان جنگ با توجه به فضای سیاسی حاکم در آن دوران را از ویژگی‌های و محسنات تدفین پیکر پاک شهدای گمنام در دانشگاه دانست.

در ادامه مراسم حاج محمود تاری، مداح اهل بیت به مداحی، قرائت زیارت عاشورا و زنده نگاشتن یاد و خاطرات شهیدان بزرگوار پرداخت و همچنین دکتر حسن باخرد با کلامی شیوا و دلنشین به معرفی شهدای غیورمند و بزرگ دفاع مقدس پرداخت و یاد و خاطر آنان را در دل‌ها زنده کرد.

سپس دکتر سهراب انبارکی، سخنران مراسم به مولفه‌ها و راز ماندگاری شهدای گرانقدر میهن اسلامی اشاره کرد و اخلاص در همه امور زندگی و ارتباط با اهل بیت را از مولفه‌های ماندگاری شهیدان بزرگوار معرفی کرد.

وی در ادامه و در راستای معرفی دانشجوی تراز اول انقلاب اسلامی تصریح نمود: پرهیز کامل از انفعال و ناامیدی و پرداختن به اندیشه‌ورزی و تفکر از ویژگی‌های اصلی دانشجوی تراز اول انقلاب است. زیرا دشمنان از هر فرصتی برای ناامید کردن دانشجویان از انقلاب استفاده می‌کنند لذا دانشجویان باید فعال و پویا باشند و هیات‌های اندیشه‌ورز تشکیل دهند.

وی در ادامه به نقش اقتصاد مقاومتی در جنگ اقتصادی و دانش‌بنیان کردن تولیدات اشاره کرد و تاکید نمود: این تفکرات باید از دانشگاه‌ها بجوشد. طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مطالبه‌گری دانشگاه‌ها باید هوشمند، منطقی و همراه با تهذیب باشد. باید به این نکته توجه کنیم که در بحث مطالبه‌گری چه در بیان صورت مسائل و چه در ارائه راهکارها با دشمن مخرج مشترک نداشته باشیم.


( ۱ )

نظر شما :