انس با قرآن، بیوت اذن الله ان ترفع، نقش بانوان

۲۱ فروردین ۱۴۰۱ | ۰۷:۵۴ کد : ۳۸۵۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۷۷

انجمن علمی دانشجویی الهیات دانشگاه امام صادق (ع) پردیس خواهران همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان نشست معنوی با عنوان انس با قرآن، بیوت اذن الله ان ترفع، نقش بانوان را برگزار نمود.

دکتر فریدی، عضو هیأت علمی پردیس خواهران ضمن اشاره به اینکه انس با قرآن فراتر از یک ارتباط معمولی است افزود: حاصل هم‌نشینی با قرآن آرامش است.

وی در ادامه به محوری بودن نقش زنان در خانواده پرداخت و به صورت مصداقی حدیث کساء ومحوریت حضرت زهرا (سلام الله علیها) را مطرح کرد و بیان کرد: بانویی که با قرآن انس می‌گیرد و درواقع به منبع نور وصل می‌شود؛ آن را به خانواده جاری و ساری می کند. سوره نور خداوند را نور معرفی می کند و کیفیت سریان این نور به عالم را که اهل بیت (سلام الله) هستند، تبیین می‌کند. خانه‌های ما باید به آن منبع نور وصل شود، باید قرآن سبک زندگی ما شود و نقش بانو در این زمینه اساسی است. لذا در آیات قرآن ببینید حیات را از پایین‌ترین سطح تا بالاترین حیات بیان می کند و بانو باید آن را نقطه اعلی ببیند و برای آن تلاش کند.

وی در همین راستا تصریح نمود: خداوند حی است. حضرت علی (ع) در این رابطه می فرمایند: یکی از تجلیات خداوندحی قرآن است یعنی آن حیات در قرآن است و خود قرآن حیات است و میزان حی بودن ما به ارتباطمان با این تجلی است. حال نکته قابل توجه این است که چگونه در این مسیر حی شدن گام برداریم. لازم است با قرآنیان معاشرت کنیم، استماع قرآن با قاری که دوست داریم را انجام دهیم، از سنخ قرآن شویم. تلاش کنیم درونمان را پاک کنیم، با قرآن به گونه‌های مختلف شامل نگاه، استماع، قرائت، تلاوت و حفظ ارتباط برقرار کنیم.


نظر شما :