ویژه برنامه نوعروسان امام صادقی در اسفند ۱۴۰۰

۱۶ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۲ کد : ۳۸۰۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۱۹

بیستمین ویژه برنامه نوعروسان امام صادقی مقارن با میلاد امام حسین (ع) و اعیاد شعبانیه، در ایام شیوع ویروس کرونا در دومین سال متوالی به صورت مجازی و با شعار "محبت فاطمی" و با هدف ترویج ازدواج سالم، آسان، آگاهانه و به هنگام در روز شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ در فضای اسکای روم برگزار گردید.

 در این ویژه برنامه ریاست محترم پردیس، اساتید، دانشجویان، نوعروسان و خانواده‌های محترم ایشان حضور بهم رساندند. این برنامه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد. در ابتدا مجری برنامه حاجی حسینی، دانشجوی مقطع دکتری پردیس خواهران، ضمن خیر مقدم محضر میهمانان، اشعاری در وصف میلاد اباعبدالله الحسین (ع) قرائت نمود.

در ادامه، دکتر حاجی عموشا، معاون دانشجویی فرهنگی ضمن تبریک میلاد با سعادت سید و سالار شهیدان و اعیاد شعبانیه، به ارائه گزارشی از فرآیند آماده‌سازی مقدمات این ویژه برنامه متفاوت و مجازی پرداخت و آماری از روند مثبت و رو به رشد متأهلین شاغل به تحصیل در پردیس ارائه نمود.

وی ضمن تبیین شعار سال جاری ویژه برنامه، با عنوان "محبت فاطمی"، بر ضرورت و اهمیت نقش مودت و محبت میان زوجین به خصوص در شرایط سخت حال حاضر به سبب این بیماری فراگیر تاکید کرد و در ادامه ده توصیه ارزشمند ریاست محترم پردیس خطاب به نوعروسان را قرائت نمود.

در ادامه کلیپی زیبا از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و نقش پدرانه ایشان در قبال فرزندان شهدا پخش شد. پخش کلیپی با عنوان "نوعروس دیروز، مادر امروز" از دیگر بخش‌های جذاب این برنامه بود که تصاویری از نوعروسان سال‌های گذشته پردیس در کنار فرزندانشان که امروز نقش مادری، همسری و تحصیل را همزمان برعهده دارند پخش گردید.

در بخش دیگر برنامه، قسمت‌هایی از توصیه‌های ارزشمند و کاربردی، ریاست محترم پردیس حاجیه خانم مهدوی، خطاب به نوعروسان با عنوان "نقش زن در اقتصاد مقاومتی خانواده" ارائه گردید؛

سخنرانی خانم خوش تقاضا از متخصصین مرکز مشاوره با محوریت مسائل مبتلا به دانشجویان از دیگر بخش‌های این ویژه برنامه بود که در آن به سؤالات و ابهامات دانشجویان پیرامون مسائل و مشکلات قبل، حین و بعد از ازدواج پرداخته شد.

سپس معاونت محترم فرهنگی به نمایندگی از ریاست محترم دانشگاه از دو مادر دانشجوی نمونه، خانم‌ها دادگر و حاجی حسینی تقدیر و تشکر نمود. این دو بزرگوار مادر سه فرزند بوده و در مقطع ارشد و دکتری پردیس خواهران مشغول به تحصیل هستند و در کنار ایفای نقش مادری به امر تحصیل و فعالیتهای اجتماعی نیز می‌پردازند و همزمان در انجمن‌های علمی دانشجویی پردیس نیز نقشی فعال و هدایتگری دارند.

پخش کلیپ اسامی نوعروسان سال ۱۴۰۰ پردیس و پخش کلیپ ملاک‌های همسران در انتخاب نوعروسان تحت عنوان "پیام یار" پایان بخش این ویژه برنامه بود که با حضور حداکثری میهمانان در فضای اسکای روم برگزار گردید.

لازم به ذکر است با عنایت ریاست محترم پردیس، هدایای ارزشمندی ویژه نو عروسان تهیه شد و اداره امور دانشجویی آماده تحویل آن به صورت حضوری به نو عروسان است .


( ۲ )

نظر شما :