گزارشی از دومین جلسه از سلسله نشست های قله‌های تهذیب با عنوان عزیز خدا

۱۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۲۳:۱۶ کد : ۳۸۰۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۴۵

دومین جلسه از سلسله نشست های قله‌های تهذیب در تاریخ 4 اسفند ماه 1400 با عنوان "عزیزِ خدا" و با هدف آشنایی با ابعاد شخصیتی و معنوی آیت الله حاج شیخ عزیز الله خوشوقت (ره) در محضر استاد محترم حجت السلام و المسلمین دکتر مرتضی آقا تهرانی برگزار شد.

در ابتدا دکتر مرتضی آقا تهرانی بر مبنای آیات قرآن کریم حول موضوع تقوا که از تاکیدات همیشگی آیت الله خوشوقت (ره) بوده به ارائه نکاتی درباره تقوا به معنای خودنگهداری پرداخت و جایگاه اصلی آن را دل انسان دانست.

وی ضمن اشاره به نتایج وبرآیند تقوا پرداخت و آن را درآمدن از بن بستها دانست  و افزود: انسان با تقوا همواره محل خروج دارد. به شخص با تقوا از راه بی گمان روزی خواهد رسید. انسان با تقوا سختی کارش به آسانی بدل خواهد شد. تقوا گناهان فردی و جمعی را پوشش می‌دهد.در تقوا اجر بزرگ و پاداش بزرگ قرار داده شده است. انسان با تقوا فرقان در اختیار دارد و حق و باطل را تشخیص خواهد داد. بخشش، لطف و فضل الهی شامل حال اهل تقواست. منتهی نتیجه تقوا، رفاقت و دوستی با خداوند است.

وی در ادامه به نشانههایی بارز از وجود تقوا در آیت الله خوشوقت (ره) پرداخت و از تجربیات هم نشینی با ایشان مصادیقی را ارایه نمود.

در ادامه تاکید نمود: حضرت آیت الله خوشوقت (ره) در عین حفظ تقوا، در امور سیاسی نیز واردشده و به دیگران نیز این توصیه را داشتند.

وی در ادامه به معرفی کتاب‌های اساس بندگی، طریق بندگی و آثار بندگی از مجموعه کتب صراط مستقیم از مجموعه سخنرانی های آیت الله خوشوقت پرداخت.

جهت دریافت صوت نشست به کانال آشنایی با قله های تهذیب و اندیشمندان انقلاب اسلامی در پیامرسان بله مراجعه نمایید.

https://ble.ir/andishmandaneenghelab


نظر شما :