اولین نشست از سلسله نشست‌های رهروان حوراء به همت انجمن علمی دانشجویی الهیات برگزار شد

۰۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۵ کد : ۳۷۸۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۷۴

به همت انجمن علمی دانشجویی الهیات دانشگاه امام‌ صادق (علیه السلام) پردیس خواهران اولین نشست از سلسله نشست های رهروان حوراء، با عنوان شهیده بنت‌الهدی صدر به صورت مجازی برگزار گردید. گفتنی است دکتر زهرا حائری، شاگرد شهیده، مهمان ویژه این نشست بودند. وی درباره شهید مذبور خاطرنشان کرد: ایشان در محضر برادران خود دانش آموختند و با دغدغه دین تربیت شدند. زمانه ایشان سرشار از تهاجم فرهنگی ضد زن و اختناق سیاسی برای تشیع بود.در این شرایط ایشان دو مسیر را برای اثرگذاری را برگزیدند یکی نوشتن و دیگری مدرسه داشتن. درواقع مدرسه برای ایشان پایگاه بود، پایگاه مهم برای تبلیغ و رساندن دین به مردم. ایشان در مدرسه خود الگوی تمام عیار بودند، عاشق همه افراد مدرسه بودند، پای حرف همه می نشستند و برای تک تک برنامه ها فکر داشتند.

وی در همین راستا افزود: به جای حرف، اهل عمل و برنامه بودند و برای همه عوامل مدرسه برنامه ویژه داشتند.تلاش می کردند با زنان مختلف ارتباط موثر برقرار کنند و باعشق و محبت تلاش می کردند آنها را با اندیشه اصیل اسلامی آشنا کنند. درواقع لحظه به لحظه زندکی برای ایشان ارزش داشت و مرتب می گفتند زمان ما محدود است و باید بسیار تلاش کنیم.

دکتر حائری در ادامه افزود: ایشان زبان جوانان عصر خودشان را یافته بودند و برای تاثیرگذاری بیشتر با آن زبان صحبت می‌کردند و معتقد بودند زنان مسلمان باید در قله‌های علم و دین بدرخشند و بدانند مهم‌ترین و ارزشمندترین رسالت آنها خانواده و مادری است و باید با حفظ این شأن تلاش کنند تا در جامعه معاصر اثرگذار باشند.

شایان ذکر است نشست آینده رهروان حوراء هجدهم اسفند ماه برگزار می‌شود و به ویژگی‌ها و روش‌های زندگی بانو امین می‌پردازد.


نظر شما :