دومین نشست از سلسله نشست‌های تجربیات پژوهشی اساتید در حوزه علوم انسانی اسلامی

۲۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۱ کد : ۳۷۷۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۷۴

به همت انجمن علمی دانشجویی الهیات دانشگاه امام‌ صادق (علیه السلام) پردیس خواهران دومین نشست از سلسله نشست‌های تجربیات پژوهشی اساتید در حوزه علوم انسانی اسلامی به صورت مجازی، برگزار گردید. در این نشست دکتر زهره موسی زاده، عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام پردیس خواهران به بیان نتایج چند پژوهش و طرح انجام گرفته و انگیزه‌ها و علل اثربخش شدن آنها اقدام نمود.

وی در همین راستا به تشریح و توصیف مواردی چون داشتن صبر و توکل بسیار و درخواست مداوم از خداوند برای برکت در مسیر، داشتن انگیزه و جسارت برای ورود به فعالیتها و عملی کردن ایده‌ها پرداخت.

دکتر موسی زاده در لزوم کسب توانمندی در یادگیری آموزش دوم اشاره کرد اهمیت دادن و تلاش برای توانمندی در زبان عربی برای استفاده غنی تر از منابع اسلامی و همچنین کسب توانمندی در زبان انگلیسی برای حضور در عرصه های بین الملل و تبیین دقیق نگاه اسلام را به تبع آن تلاش برای برقرارکردن ارتباطات گسترده با اساتید،دانشجویان و تیم های پژوهشی در حوزه های مطالعاتی مورد علاقه مفید و موثر دانست.

وی در ادامه به  انتخاب یک محور پژوهشی و داشتن مطالعه و پژوهش حول آن و همچنین تلاش برای ارتباط نزدیک با مسائل جامعه از طریق رجوع به نهادها، سازمان ها و ارگان‌های فعال در تعلیم و تربیت و تلاش بر انجام کار تیمی و پرهیز از تک روی تاکید نمود.


نظر شما :