دوفصلنامه علمی فقه و حقوق خانواده در پایگاه بین‌المللی DOAJ نمایه شد

۳۰ آذر ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۵ کد : ۳۶۷۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۰۶

مجله علمی « فقه و حقوق خانواده » وابسته به دانشگاه امام صادق (ع) – پردیس خواهران که در قالب دوفصلنامه و به زبان فارسی از سال 1392 منتشر می‌شود، در پایگاه اطلاعاتی DOAJ نمایه شد.

DOAJ یکی از پایگاه‌های بین‌المللی  معتبر جهت نمایه‌سازی مجلات با دسترسی آزاد است و امکان دسترسی و جستجوی مقالات نمایه شده را به صورت رایگان فراهم می‌کند. DOAJ تمامی موضوعات علمی و پژوهشی را پوشش می‌دهد. مجلات این پایگاه به صورت رایگان و تمام متن و بدون محدودیت، در دسترس هستند.

در دوفصلنامه علمی فقه و حقوق خانواده، مقالات در قالب‌های پژوهشی و ترویجی و کاربردی پذیرفته می‌شود. مجله دو فصلنامه علمی «فقه و حقوق خانواده» اولین نشریه تخصصی در حوزه فقه و حقوق خانواده در کشور است که با همت گروه‌های علمی فقه و حقوق خانواده دانشگاه امام صادق علیه السلام پردیس خواهران راه‌اندازی گردید. در حال حاضر این مجله با همکاری انجمن علمی "فقه و حقوق خانواده ایران" به منظور انتشار مقالات پژوهشی مسأله محور، مقایسه‌ای و میان رشته‌ای در گستره فقه و حقوق خانواده و پاسخ گویی به شبهات، چالش‌ها و نیازهای موجود در این گستره، در زمینه‌ها و محورهای تخصصی ذیل به منظور آشنا ساختن محققان به ویژه بانوان پژوهشگر با حوزه‌های تحقیقاتی فقه و حقوق اسلامی؛ ایجاد زمینه رشد محققان جهت شناخت مبانی فقهی و الگوهای رایج با تأملی نو و بنیادی در علوم اسلامی به منظور بررسی نقادانه در آن ها؛ بررسی مقایسه ای در مفاهیم حقوق اسلامی و سایر مکاتب غربی به منظور تعامل علمی و ترویج تفکر خلاق و نقاد؛ با تاکید بر مطالعات مذهبی، فقه و حقوق خانواده  منتشر می‌شود.

دوفصلنامه فقه و حقوق خانواده در آخرین ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حائز امتیاز   B  شده است.

نشانی سامانه دوفصلنامه علمی فقه و حقوق خانواده:

https://flj.journals.isu


نظر شما :