اولین نشست از سلسله نشست‌های تجربیات پژوهشی اساتید در حوزه علوم انسانی اسلامی

۳۰ آذر ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۱ کد : ۳۶۶۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۰۴

اولین نشست از سلسله نشست‌های تجربیات پژوهشی اساتید در حوزه علوم انسانی اسلامی به همت انجمن علمی دانشجویی الهیات دانشگاه امام صادق (ع) پردیس خواهران برگزار شد.

دکتر صدیقه مهدوی کنی، عضو هیأت علمی پردیس خواهران در این نشست ضمن بیان حدیث «العلم سلطان و اهمیت باور و عمل به آن برای بسترسازی حکومت حضرت حجت عج» به ارائه مطالب خود در دو بخش پرداخت.

وی در بخش اول به ذکر مطالبی چون خاطرات تحصیل و دشواری‌های آن در ابتدای انقلاب، محدودیت‌ها و شرایط پژوهش و ابزار و امکانات آن تا دهه هفتاد و اهتمام و موفقیت در جمع مسائل خانواده و تحصیل پرداخت.

در بخش دوم مباحثی چون علوم انسانی دینی و اهمیت پرداختن به آن، بررسی نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها بر تولید دانش، اهمیت انگیزه و لزوم پرورش افراد خلاق و با انگیزه برای تولید دانش و اهمیت باورمندی به لزوم کار در این حوزه و تلاش مجاهدانه برای خدمت به کشور پرداخت.

وی در ادامه تلاش برای ارتباطات وسیع بین المللی فراتر از چاپ مقالات با توانمندی‌هایی همچون زبان،تسلط بر علوم روز و داشتن نگاه نقادانه به آن، تلاش برای ارتباط نزدیک با مسائل جامعه، پرهیز از معیارهای یکسان سنجش و مقایسه دانشگاه‌های علوم انسانی با دانشگاه های فنی و لزوم فرهنگسازی برای جذب و ترغیب افراد نخبه وممتاز به علوم انسانی را از موارد مهم در این مسیر دانست.


نظر شما :