اولین نشست از سلسله نشست‌های تهذیب

۲۷ آذر ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۵ کد : ۳۶۵۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۷۴

اولین نشست از سلسله نشستهای قله‌های تهذیب با عنوان "نور مجرد" جهت آشنایی با ابعاد شخصیتی حضرت علامه آیت الله سید محمد حسین حسینی طهرانی (ره) و با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد حسن وکیلی، اساتید و دانشجویان دانشگاه امام صادق (علیه السلام) پردیس خواهران در روز پنج‌شنبه 25آذر 1400برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد حسن وکیلی در ابتدای نشست به بیان زندگینامه علامه و سیر علمی و عرفانی، تحصیلات و تالیفات ایشان پرداخت.

وی در ادامه به  سه ویژگی از ابعادبرجسته شخصیت ایشان شامل بعد علمی و جامعیت در علوم اسلامی،  طریقه سلوکی و اساتید عرفانی و فعالیتها و نظرات اجتماعی اشاره نمود.

حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد حسن وکیلی در بخش پایانی ضمن پاسخ به سوالات حضار از جمله رابطه علامه با سایر بزرگان همچون شهید مطهری، آیت الله سعادت پرور و آیت الله خوشوقت رحمت الله علیهم، به وصی سلوکی ایشان، مراجعه به آثار ایشان و سیر مطالعاتی و ارزش آثار علامه پرداخت.

در پایان این جلسه علاوه بر معرفی اکثر آثار علامه طهرانی، توضیح مختصری درباره تالیفات استاد وکیلی از جمله دوره چهارجلدی علم دینی از چیستی تا چگونگی و دوره هفت جلدی معارف کاربردی ارائه داده شد.


( ۱ )

نظر شما :