اولین نشست از سلسله نشست‌های بصیرتی: تحلیل حضور ایران در سوریه

۲۰ آذر ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۸ کد : ۳۶۳۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۸۳

به همت کانون شهدای گمنام و همزمان با شب ولادت حضرت زینب کبری، اولین نشست از سلسله نشست‌های بصیرتی با موضوع تحلیل حضور ایران در سوریه و بزرگداشت شهدای مدافع حرم سلام الله علیها در روز پنج‌شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ در فضای مجازی اسکای روم برگزار شد.

در ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید قرائت شد. سپس فیلم کوتاهی، تحت عنوان « خرده روایت اول؛ توکل » پخش گردید. در ادامه سید مهدی موسوی، پژوهشگر و فعال فرهنگی سوریه به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در هیمن راستا به شرح اجمالی تاریخ سوریه و وضعیت شیعیان پرداخت و عنوان کرد:  تنها کشوری که در زمان جنگ تحمیلی به ایران کمک می کرد، سوریه بود.

سید مهدی موسوی در ادامه به دلایل متعدد کمک و ورود ایران به سوریه اشاره کرد و تصریح نمود: مواردی چون کمک سوریه به ایران، داشتن دشمن مشترکی چون اسرائیل و  وجود حرم عقیلة بنی هاشم در سوریه بخشی از دلایل مذکور هستند.

وی در ادامه افزود:  جنگ سوریه برای ما آورده داشت. ایجاد امنیت و نزدیکی جریان اهل سنت سوریه به ایران و تقویت رابطه بین اقشار از آن جمله است.

پژوهشگر و فعال فرهنگی سوریه در پایان به لزوم کار فرهنگی بر روی زنان سوری و توانمندی دانشجویان پردیس دانشگاه امام صادق(ع) در این زمینه پرداخت و تصریح کرد: محتوای غنی ایرانی مثل تجربه‌ مادران و همسران شهدا باید به سوریه انتقال پیدا کند. در پایان به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها مولودی پخش شد.


نظر شما :