برگزاری نمایشگاه کتاب، بهره برداری از اتوماسیون ادرای و رونمایی از کتب و فصلنامه منتشر شده در نخستین روز از هفته پژوهش

۰۳ دی ۱۳۹۲ | ۲۱:۴۱ کد : ۳۴۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۵۱
مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب و فایل های الکترونیکی به همراه رونمایی از پرتال دانشگاه و همچنین آثار منتشر شده در حوزه های فقهی، حقوقی وتربیتی و اولین دو فصلنامه مطالعات معارف اسلامی و علوم تربیتی در روز شنبه 23 آذر همزمان با نخستین روز هفته پژوهش با حضور حاجیه خانم مهدوی کنی، ریاست محترم دانشگاه، دکتر فائزه عظیم زاده اردبیلی، معاون پژوهشی و فناوری پردیس خواهران ، اساتید دانشگاه، مدیران و پرسنل حوزه پژوهش از ساعت 9 تا 10 در سالن طبقه ششم دانشگاه امام صادق(ع)- پردیس خواهران برگزار شد.

راه اندازی اتوماسیون اداری

در این مراسم ریاست محترم دانشگاه، معاون پژوهشی و فناوری به همراه اساتید و مدیران حوزه پژوهش به بازدید از بخش های مختلف نمایشگاه پرداختند. در این بازدید، خانم دکتر  فائزه عظیم زاده،‌ معاون پژوهشی و فناوری پردیس خواهران،‌ ضمن معرفی بخش های مختلف نمایشگاه به ویژگی های راه اندازی اتوماسیون اداری مبنی بر تسهیل انجام امور اداری و صرفه جویی در وقت و هزینه اشاره کرد و گفت: اداره انفورماتیک جهت آشنایی پرسنل و کارمندان با این سامانه اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی کرده است. همچنین کارکنان جهت تکمیل آموزش های خود به مدت یک ماه به صورت آزمایشی با این سامانه تمرین کرده اند و  امروز همزمان با نخستین روز هفته پژوهش به حول و قوه الهی کار با این پرتال رسما آغاز می شود. ریاست محترم دانشگاه ضمن قدردانی از عوامل اجرایی و دست اندرکاران این طرح،‌ آن را یکی از برنامه های مهم و کاربردی در سال 92 دانست.

رونمایی از آثار پژوهشی

در دومین بخش مراسم افتتاحیه، از 5 عنوان کتاب و یک فصلنامه معارف اسلامی و علوم تربیتی رو نمایی شد. معاون پژوهشی و فناوری ضمن اشاره به زحمات مدیر دفتر نشر علمی دانشگاه و اساتید و محققان بیان کرد: تعدادی از این آثار با قلم توانمند دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه امام صادق(ع)- پردیس خواهران  به رشته تحریر در آمده است. دکتر عظیم زاده در ادامه ضمن تشکر از زحمات ریاست محترم دانشگاه افزود: به طور حتم اگر پشتیبانی ها و حمایت های ریاست محترم دانشگاه در امر پژوهش نبود نمی توانستیم قدم از قدم برداریم. ایشان در رشد و پیشرفت پژوهشی جامعه دانشگاهی،‌ انگیزه بخش هستند.

برپایی نمایشگاه کتاب در پردیس خواهران

در بخش سوم مراسم ریاست دانشگاه به همراه معاون پژوهشی و فناوری و اساتید و مدیران و پرسنل به بازدید از نمایشگاه کتاب پرداختند. دکتر عظیم زاده درباره نحوه تهیه این کتاب ها و فایل های الکترونیکی گفت: مسئولین کتابخانه مدت 2 هفته به نظر سنجی درمورد منابع مورد نیاز اساتید و دانشجویان دانشگاه پرداختند تا کتاب های مورد نیاز این قشر به راحتی و با قیمت مناسب در اختیارشان قرار گیرد. وی در این باره تصریح کرد: برگزاری این نمایشگاه که به منظور حمایت اساتید، دانش جویان و دانش پژوهان در تهیه کتاب های مورد نیازشان و به تبع آن صرفه جویی در وقت و هزینه برپا شده است 12 میلیون تومان هزینه در برداشت. در این نمایشگاه کتاب هایی با موضوعات مختلف اجتماعی، سیاسی، مذهبی، حقوقی، فقهی، روانشناسی و غیره موجود است. در بخش دیگر نمایشگاه کلیه فایل های الکترونیکی در زمینه های مختلف علمی، مذهبی، اسلامی و غیره در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده شده بود. گفتنی است بخش دیگری از نمایشگاه به ارائه آثار و عکس هایی از شهید بزرگوار دکتر محمد مفتح به منظور گرامیداشت سالروز شهادت این شهید بزرگوار و اشاره به استقامت های او در روز 27 آذر اختصاص داده شده بود. در پایان مراسم ریاست محترم دانشگاه از همه عوامل اجرایی و دست اندرکاران این نمایشگاه تقدیر و تشکر کرد.


نظر شما :