آشنایی دانشجویان رشته معارف اسلامی و علوم تربیتی با رشته های کارشناسی ارشد

۱۸ آذر ۱۳۹۲ | ۲۲:۲۱ کد : ۳۲۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۷۱۶
با تلاش دفتر مطالعات و تحقیقات دانشجویی- حوزه معاونت پژوهشی و فناوری و اعضای انجمن علمی دانشجویی معارف اسلامی و علوم تربیتی، نشستی ویژه اعضای این انجمن جهت معرفی رشته های کارشناسی ارشد به منظور آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با رشته ها و به تبع آن داشتن انتخابی درست و منطقی در روز سه شنبه از ساعت 14-13 در کلاس 708 در دانشگاه امام صادق (ع)- پردیس خواهران برگزار شد.

در این نشست طیبه مدنی فر، دانش آموخته دانشگاه امام صادق(ع) ضمن بیان آینده شغلی و کاری هر یک از رشته های علوم تربیتی به معرفی رشته ها پرداخت که عبارتند از: علوم تربیتی 1 شامل رشته هایی چون فلسفه تعلیم و تربیت، برنامه آموزشی، برنامه درسی، مدیریت آموزشی و تکنولوژی آموزشی  و علوم تربیتی 2 شامل روانشناسی تربیتی، مشاوره و راهنمایی و مشاوره است. همچنین رشته مشاوره در مقطع فوق لیسانس شامل گرایشهای خانواده، شغلی، مدرسه و توانبخشی است و گرایش مشاوره خانواده از جمله رشته هایی است که در حال حاضر فقط توسط دانشگاه های آزاد اسلامی ارائه می شود.

در انتهای نشست که با استقبال خوب دانشجویان رو به رو بود، مباحث انگیزشی پیرامون دوره مطالعاتی آزمون ارشد توسط استاد ارائه شد.


( ۷ )

نظر شما :