چهارمین وبینار تخصصی واحد پژوهشی آموزش زبان عربی به غیر گویشوران عرب زبان

۲۶ تیر ۱۴۰۰ | ۰۰:۱۲ کد : ۳۱۲۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۰۷

چهارمین وبینار تخصصی واحد پژوهشی آموزش زبان عربی با موضوع سخنرانی گام های نخست در مهارت نوشتن زبان عربی با سخنرانی دکتر معصومه شبستری، عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه تهران در روز چهارشنبه 23 تیر ماه در فضای مجازی برگزار شد.

وی درباره ضرورت و هدف مهارت نوشتاری به ارائه مطالبی پرداخت و خاطر نشان کرد: نوشتن از مقولات بسیار مهم در یادگیری هر نوع زبانی است. لذا شناسایی و مشخص کردن هدف و ضرورت نوشتن از امورات مهم در یادگیری زبان دوم است.

دکتر شبستری در همین راستا افزود: کسی که نمی‌نویسد یعنی نمی‌اندیشد. بخشی ازمیراث مکتوب که از گذشتگان به ما رسیده است نتیجه ارزش گذاردن به مهارت نوشتاری بوده و ما نیز باید این میراث مکتوب را با مطالبی که به آن می‌افزاییم به نسل بعد منتقل کنیم.

دکتر محمد مهدی رضایی، عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) درباره مقوله منحج تدریس مهاره الکتابه به ارائه مطالبی پرداخت و افزود: فرد فراگیر برای بهتر نوشتن در عربی و به دست آوردن مهارت‌های نوشتن، باید بسیار بخواند و خاطرات روزانه خود بدون ترس از غلط نویسی بنویسد. در گام ‌های بعدی که پیشرفت کرد مطالب قبلی را اصلاح کند تا این مهارت را به خوبی یاد بگیرد.

وی در ادامه به شایع‌ترین خطاهای نگارش در زبان عربی اشاره کرد و در همین راستا مواردی چون نحوه نوشتن همزه قطع و وصل، عدد و معدود، الف مقصوره و ممدوده را توضیح داد.

شایان ذکر است در این برنامه اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های خوارزمی، مذاهب اسلامی، تهران و دانشگاه امام صادق(ع) حضور داشتند که در پایان با طرح سوالاتی از سخنرانان محترم به رفع مسائل و اشکالات خود در زمینه موضوع وبینار مبادرت کردند.     


نظر شما :