کارگاه آموزشی تنظیم گزارش تحقیق ویژه دانشجویان تحصلات تکمیلی

۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۰ کد : ۳۰۸۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۹۱

کارگاه آموزشی تنظیم گزارش تحقیق ویژه دانشجویان ارشد مدیریت آموزشی پردیس خواهران توسط دکتر مریم برادران، عضو هیأت علمی پردیس خواهران در روزهای یکشنبه و سه شنبه 23 و 25 خرداد در فضا ی مجازی برگزار شد.

دکتر برادران در این کارگاه به تشریح و توصیف مقوله مدیریت پژوهش به منظور تحقق کارایی و اثربخشی پرداخت و در این راستا در بخش مقدماتی به موضوعاتی چون تعهد به پژوهش در محدوده زمانی خاص، خودشناسی و تعیین هداف و تعهد به آن، شناخت درست استادان، انتخاب صحیح موضوع و مسئله پژوهش و بهره مندی از تجارب پژوهشگران پرداخت.

وی در ادامه ضمن اشاره به لزوم توجه و مطالعه دستورالعمل‌ها، آیین نامه‌ها، چارچوب‌ها و نرخنامه ها به اهمیت مدیریت پژوهش اشاره کرد و این مقوله را تحت عناوینی چون نظم در پژوهش، شجاعت در پژوهش، تسلط بر موضوع و روش پژوهش و یافتن منابع خوب روشی و رجوع مداوم به آنها تشریح نمود. وی در این زمینه چند نمونه منبع خوب علمی نیز معرفی کرد.

دکتر برادران در ادامه ضمن تاکید بر اینکه گزارش پژوهش پس از اتمام تحقیق تنظیم می‌شود؛ خاطرنشان کرد: بین فصول پژوهش و همچنین بین آن فصول و عنوان تحیقق و سوالات رابطه معناداری وجود دارد. پژوهش یک فرایند مسئله محور بوده و فیش نویسی از الزامات یک تحقیق است.


نظر شما :