گزارش نشست خبری جشنواره ملی مادرم فاطمه (س)

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۵ کد : ۳۰۸۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۸۹

نشست خبری جشنواره ملی مادرم فاطمه  با حضور حجت الاسلام اکبر زوبین، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات، معصومه رحمانی،  مدیر فرهنگی، پیوند سفری،  مدیر دانشجویی،  نمایندگان  پردیس خواهران دانشگاه امام صادق (ع) و مجتبی فائق مدیر موسسه روح الجنان لواسان، در روز چهارشنبه ۲۶ خرداد ماه در دفتر سازمان تبلیغات اسلامی شعبه شمیرانات برگزار شد.

حجت الاسلام زوبین در مورد ضرورت و اهداف جشنواره ملی مادرم فاطمه (س)  که با مشارکت موسسه فرهنگی قرآن و عترت روح‌الجنان، سازمان تبلیغات اسلامی، معاونت فرهنگی دانشگاه امام صادق (ع) و انجمن ویراستاران در محورهای مختلف شامل داستان‌نویسی و شعر، مداحی، دکلمه و شعرخوانی، طراحی، نقاشی، فیلم‌ کوتاه، موشن‌گرافی و کلیپ در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال برگزار می گردد و همچنین تمدید مهلت ارسال آثار تا ۲۵ تیرماه و برگزاری اختتامیه مراسم در روز عید سعید غدیر خم در آستان مقدس امامزاده صالح ابن موسی الکاظم بیاناتی ارائه داد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات درباره محور‌های این جشنواره گفت: الگوسازی و تبیین جایگاه والای حضرت فاطمه (س) در خانواده به عنوان الگوی مادران، جایگاه مادر در خانواده، نقش مادر در تربیت فرزندان، نقش مادر در استحکام حیات خانواده، نقش مادر در پیشرفت و تعالی فرزندان، نقش مادر در آرامش خانواده و نقش مادر در شکوفایی استعداد‌های فرزندان از جمله محورهای این جشنواره فرهنگی است.

مجتبی فائق در ادامه اظهار کرد: اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات، مهم تریم نقش را در برگزاری جشنواره ملی فاطمه سلام الله علیها داشته است. این جشنواره در روز میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها آغاز به کار کرد و رسانه‌های مختلف به ویژه خبرگزاری‌ها به خوبی این برنامه بزرگ را پوشش دادند.

در ادامه مدیر موسسه قرآنی روح الجنان نیز ضمن  تشکر از خدمات و تلاش‌های حجت الاسلام والمسلمین آقای زوبین در برگزاری خوب و گسترده جشنواره مادرم فاطمه سلام الله علیها، گفت: آثار ارسالی در مراحل مختلف مورد ارزیابی عمومی و تخصصی قرار می گیرند و علاقمندان می توانند آثارشان را با درج مشخصات شان در سایت‌های مربوطه و شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی ثبت کنند. با تلاش استاد زوبین و دانشگاه امام صادق علیه الاسلام، جمعی از شخصیت‌های برجسته فرهنگی و علمی در برگزاری جشنواره ملی مادرم، فاطمه سلام الله علیها مشارکت دارند.

در پایان این نشست مدیر فرهنگی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق (ع) افزود : الحمدالله تبلیغات گسترده‌ای توسط رسانه‌ها و پیام‌رسان‌ها و فضای مجازی جهت برگزاری جشنواره ملی مادرم، فاطمه سلام الله علیها صورت گرفته که در این زمینه از تلاش‌های مدیریت اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات به ویژه حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای زوبین تقدیر به عمل می آید.

همچنین با تلاش همه بزرگواران به ویژه اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات و موسسه روح الجنان، آثار دریافتی بسیار زیاد بوده است و ما در بررسی و داوری  آثار در مرحله دوم با در نظر گرفتن مولفه‌های داوری چون جایگاه مادربودن، محتوا، ساخت، تکنیک، زیبایی‌شناسی و محتوای دینی با در نظر گرفتن دیدگاه اجمالی به مقام مادر،  بسیار دقیق و با رعایت کامل موازین علمی و با بهره‌گیری از تیم‌های تخصصی علمی پژوهشی، عمل خواهیم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین زوبین در پایان از تمام بسیجیان و مسجدی‌ها و هیئتی‌ها و دانشگاهیان و سایر گروه‌های مردم، درخواست کردند که حضور گسترده‌ای در برگزاری جشنواره ملی مادرم، فاطمه سلام الله علیها داشته باشند.


نظر شما :