مراسم ویژه سالروز تدفین شهدای گمنام پردیس خواهران دانشگاه امام صادق (ع)

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۰ کد : ۳۰۲۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۳۴

برگزاری مراسم ویژه سالروز تدفین شهدای گمنام پردیس خواهران دانشگاه امام صادق (ع)

مراسم بزرگداشت سالروز تدفین شهدای گمنام پردیس خواهران با حضور ریاست محترم پردیس خواهران و جمعی از اساتید، دانش آموختگان، دانشجویان و خانواده‌های معظم شهدا در روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ در فضای اسکای روم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، مصاحبه‌ای با خانم پاشاپور، همسر محترم شهید پورهنگ و خواهر شهید پاشاپور صورت پذیرفت.

وی در این مصاحبه به ویژگی‌ها و خصوصیات این دو شهید بزرگوار اشاره نمود و خاطر نشان کرد: شهدا ویژگی‌های مشترک زیادی دارند. این ۲ شهید هم بسیار به هم وابسته بودند. هر دو اهل انتخابهای درست بودند.

همسر محترم شهید پورهنگ در ادامه خلوص، مهربانی، مسئولیت‌پذیری، سکوت و دلبسته دنیا نبودن را از خصوصیات این شهیدان برشمرد.

 در پایان بیاناتشان از رابطه ی شهید حاج اصغرپاشاپور و سردار حاج قاسم سلیمانی نکاتی را بیان فرمود.

در ادامه برنامه به منظور تجدید میثاق با شهدای عالیقدر، ارتباط تصویری با مزار حاج قاسم سلیمانی برقرار شد و همچنین حاج ابوالفضل نوفرستی مجلس شهدا را با مدیحه سرایی مزین کردند .

سپس دکتر عظیم زاده اردبیلی، دانشیار پردیس خواهران به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن بیان خاطره‌ای از مراسم تدفین شهدا در دانشگاه، با اشاره به آیات قرآن کریم به تبیین حیات طیبه پرداخت.

وی در ادامه به مسئله توجه به جهاد اکبر در بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و در نهایت سخنانی در رابطه با حفظ ارزش‌ها وجایگاه شهدا و پاسداری از خون واهداف آنها ایراد فرمود و در همین راستا تاکید نمود: حفظ ارزش‌های شهدا همان دفاع از ولایت و بصیرت‌افزایی در روزگار پر شبهه امروزی است و باید هشیارانه و آگاهانه مبتنی بر معیارهایی که امامین انقلاب ترسیم نمودند به انتخاب رئیس جمهور آینده اهتمام ورزید.

در پایان جلسه هم دکتر عموشا، معاون محترم فرهنگی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(ع) به تقدیر از عوامل برنامه مبادرت کرد.


نظر شما :