بررسی شخصیت علامه مصباح(ره) و تبیین پیام تسلیت رهبر فرزانه انقلاب

۲۷ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۸:۴۴ کد : ۲۹۶۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۹۲

اولین نشست از سلسله نشست‌های آشنایی با اندیشمندان انقلاب اسلامی با عنوان "بررسی شخصیت علامه مصباح(ره) و تبیین پیام تسلیت رهبر فرزانه انقلاب" با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد حسین شریفی، عضو هیئت علمی و استاد تمام فلسفه موسسه امام خمینی(ره) در روز پنج‌شنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ به همت انجمن‌های علمی دانشجویی علوم تربیتی، الهیات و فلسفه و کلام دانشگاه امام صادق(ع) پردیس خواهران، در جمع تعدادی از اساتید و دانشجویان در فضای اسکای روم برگزار شد.

طی این نشست، استاد محترم ابتدا به طرح مباحثی در خصوص ویژگی‌های زندگی علمی علامه مصباح(ره) پرداخت. از جمله مواردی که در این حوزه ذکر شد، شیوه تفکر عمیق علامه، پایبندی ایشان به استدلال عقلی در بحث های علمی و پرهیز از دخالت دادن هیجانات و احساسات، انتظام فکری و عملی و جامعیت علمی و تک بعدی نبودن در علوم اسلامی بود.

همچنین پیرو تاکید رهبری بر بعد مدیریتی آیت الله مصباح(ره) در پیام تسلیت، به مواردی چند از ویژگی‌های سبک مدیریتی ایشان اشاره شد.

علاوه بر این، در بخش بعدی جلسه، به برخی ویژگی‌های اخلاقی مربوط به سبک زندگی علامه اشاره شد.

در پایان، استاد محترم به سوالات حضار در خصوص مسائلی مانند اعتقاد آیت الله مصباح به مبحث ولایت، علت هجمه‌های برخی افراد ومعاندین نظام به شخصیت ایشان، عملکرد آیت الله و موسسه امام خمینی در حوزه علوم انسانی اسلامی و ... پاسخ داده و در همین راستا  کتاب‌های  فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی اثر علامه مصباح(ره)، نظریه‌پردازی اسلامی در علوم انسانی و روش‌شناسی علوم انسانی اسلامی اثر استاد بزرگوار معرفی شدند.


( ۱ )

نظر شما :