برگزاری نوزدهمین جشن دانش آموختگی در دانشگاه امام صادق علیه السلام- پردیس خواهران

۱۰ آبان ۱۳۹۲ | ۱۱:۲۳ کد : ۲۸۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۳۵
وزدهمین جشن دانش آموختگی دانشگاه امام صادق علیه السلام - پردیس خواهران در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در روز دوشنبه 29 مهر 92 13همزمان با سالروز میلاد مبارک امام هادی علیه السلام و حجسته ایام با برکت دهه ولایت (عید قربان تا غدیر ) در سالن شهدای گمنام پردیس خواهران دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار شد.

 

نوزدهمین جشن دانش آموختگی در دانشگاه امام صادق علیه السلام- پردیس خواهران برگزار شد.

نوزدهمین جشن دانش آموختگی دانشگاه امام صادق علیه السلام - پردیس خواهران در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد  در روز دوشنبه 29 مهر 92 13همزمان با سالروز میلاد مبارک امام هادی علیه السلام و حجسته ایام با برکت دهه ولایت (عید قربان تا غدیر ) در سالن شهدای گمنام پردیس خواهران دانشگاه امام صادق علیه السلام  برگزار شد.

حضرت آیه الله مهدوی کنی، ریاست محترم دانشگاه امام صادق علیه السلام  ومجلس خبرگان رهبری ، در این مراسم ضمن تبریک ماه ذی الحجه و اعیاد قربان و غدیر، از عید غدیر به عنوان مهمترین عید عالم تشیع یاد کردند و گفتند: رسیدن دین اسلام به کمال از نکات اساسی روز غدیر است. ایشان در این باره افزودند: از نکات دیگر غدیر، اتمام نعمت خداوند در این روز است و این نعمت همان نعمت ولایت است. آیه الله مهدوی کنی در این باره بیان کردند: در آن زمان دشمنان اسلام امید داشتند با از دنیا رفتن رسول اکرم  صلی الله علیه وآله  دین متوقف شود اما با واقعه غدیر امیدشان برای همیشه ناامید شد. لذا ما با به دست آوردن نعمت ولایت و نبوت به این مقام نائل شده ایم و باید قدر آن را بدانیم.

ایشان به یکی از سنت های این عید اشاره کرده و گفتند: بستن عقد اخوت یکی از سنت های ارزشمند در این عید است. با بستن عقد اخوت، 3 حق زیارت، شفاعت و دعا بر گردن برادران دینی ایجاد می شود. هم چنین در این باره افزودند: حق زیارت 2 معنی دارد یکی نائب الزیاره بودن از طرف برادر دینی خود در مکان های زیارتی و دیگری سر زدن و احوال پرسی از آنها. حق دوم شفاعت است به این معنا که در روز قیامت برادر دینی خود را شفاعت کنیم و سوم اینکه همیشه دعا گویشان باشیم. 

رئیس مجلس خبرگان رهبری در این مراسم از انسان به عنوان یک موجود ذاتا اجتماعی نام برده و گفتند: در قرآن آمده است تفاوت هایی بین انسان ها قرار دادیم که این تفاوت ها امری طبیعی است تا انسان ها در خدمت یکدیگر باشند. یعنی هر کس نسبت به دیگری حق ولایت و همچنین حق امر به معروف و نهی از منکر دارد. ایشان در این باره به مسئولیت همه عزیزان در پردیس خواهران اشاره کرده و گفتند: رئیس و مرئوس، استاد و دانشجو همه در خدمت هم هستند و صادقانه و خالصانه به وظیفه خود در قبال مکتب امام صادق علیه السلام عمل می کنند.

آیه الله مهدوی کنی، در خاتمه تصریح کردند: به حمد خدا، اساتید این دانشگاه و دانشجویان آن، عملکرد بسیار خوبی داشته و دارند. و اظهار امیدواری کردند که این دانشگاه و این مکتب هر روز برای انقلاب و دین و عالم تشیع ماندگارتر از پیش خواهد بود.

در ادامه جشن دانش آموختگی، دانشجویان جدید الورود، پیمان نامه ای را به پاس شکرگزاری از توفیق حضور در این دانشگاه و در مکتب امام صادق علیه السلام قرائت کردند و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی وروردی سال 1387و همچنین مقطع کارشناسی ارشد ورودی سال 1388ضمن ملبس شدن به لباس فارغ التحصیلی، سوگند نامه دانش آموختگی خود را به صورت هماهنگ اجراکردند.

در پایان این مراسم که با حضور پر شور اساتید معزز و دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام مواجه شد، از دانش آموختگان پذیرفته شده در مقاطع دکتری و المپیادهای علمی و همچنین ممتازان علمی با اهدای هدایا از دستان مبارک حضرت آیت الله مهدوی کنی تجلیل به عمل آمد.


نظر شما :