از انقلاب تا ظهور...

۲۴ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۶:۴۴ کد : ۲۸۵۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۲۳

نشست از انقلاب تا ظهور به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دکتر مهدیه مهدوی، عضو هیأت علمی پردیس خواهران در فضای مجازی اسکای روم برگزار شد.

در این مراسم پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملی، کلیپی از سخنان پدر معنوی و استاد بزرگ، آیت الله مهدوی کنی(ره) پخش گردید.

در ادامه دکتر مهدیه مهدوی کنی به بیان خاطراتی از پدر بزرگوارشان در ایام قبل از انقلاب پرداخت و ضمن اشاره به اینکه انقلاب با اسلام گره خورده است،  خاطرنشان کرد: انقلاب با قداست مسجد پیوندی اساسی دارد چون در آن زمان مسجد به عنوان پایگاه اصلی مبارزات بود .انقلاب ریشه در ارزش‌های شیعی دارد و امید برای ادامه انقلاب پیوند انقلاب با قیام حضرت مهدی عجل الله بود.

وی در همین راستا تصریح نمود: بعد از فوت آیت الله بروجردی مردم به امام اقتدا کردند چون امام فقاهت دینی و شرعی را با حکومت دینی پیوند زدنند.امام فقه سنتی را به فقه پویای اسلامی تبدیل کردند تا بتوانند حرکت سیاسی و اجتماعی به وجود آورند. امام با پشتکار زیاد در حوزه علمیه مشغول بودند و بعد از دوران خودسازی و تهذیب نفس اقدام به رهبری انقلاب کردند. وجه تمایز امام با سایر رهبران انقلاب‌ها هم در همین تهذیب نفس و خودسازی امام بود. همچنین امام روحیه حق طلبی داشتند. همراهان امام نیز این ویژگی‌ها را در خود تقویت می‌کردند. به عبارتی امام فطرت خاموش مردم را روشن کردند و مردم را بر اساس آیات و روایات مسئول سرنوشت خود قرار دادند.

عضو هیأت هلمی پردیس خواهران در ادامه ضمن اشاره به اینکه در کتاب عصر ظهور به آمدن سیدی که زمینه ظهور را فراهم می‌کند اشاره شده است، افزود: برای آمدن امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باید خودسازی داشته باشیم و نباید در وجودمان تمایل به مادیات داشته باشیم. چون شیطان از همین طریق رسوخ می‌کند و امام توانسته بودند این خلأ ها را در وجود خود پر کنند.

وی به انقلاب اسلامی و ظرفیتهای آن برای زمینه سازی ظهور اشاره کرد و افزود: امام خمینی انقلاب را حرکت فعال جهانی می‌دانستند یعنی انقلابی که زمینه حکومت جهانی امام مهدی را میسر می‌کند.انقلاب نمی‌تواند فقط به ایران محدود شود چون تحول درونی بود و فراتر از مرزها بود.انقلاب اسلامی اولین قدم عملی برای نزدیکی به ظهور بود.

در پایان این نشست نیز  مسابقه ای برگزار شد و  کلیپی در زمینه ارتباط انقلاب اسلامی و ظهور پخش گردید.


( ۳ )

نظر شما :