مراسم خاطره‌گویی همزمان با ششمین سالگرد ارتحال حاج آقا مهدوی کنی(ره) برگزار شد

۳۰ مهر ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۴ کد : ۲۶۲۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۴۶

به مناسبت ششمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله مهدوی کنی (ره) مراسم خاطره گویی توسط سید حجت سید وکیلی از خویشاوندان نزدیک آن عالم وارسته در روز سه شنبه 29 مهر در فضای مجازی برگزار شد.

سید حجت سید وکیلی در این برنامه به جایگاه حضرت آیت الله مهدوی کنی(ره) در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، تعلیم و تربیت و غیره اشاره کرد و بیان نمود: ایشان با وجود مسئولیت های بسیار سنگین حکومتی، اجتماعی و علمی همواره به خانواده و جایگاه این نهاد ارزشمند، اهمیت ویژه ای می دادند و به همه ما نیز توصیه می‌کردند به جایگاه خانواده توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی در ادامه به اصول‌های اخلاقی آن عالم گرانقدر اشاره کرد و افزود: ایشان در فضای خانواده گفتگو و تعامل سازنده‌ای داشتند. هیچ گاه از اصول خودشان یعنی امام، انقلاب و رهبری پایین نمی آمدند اما در مواضع دیگر به علائق، سلایق و نظرات مختلف احترام می‌گذاشتند و با دقت گوش می‌دادند و در پایان با بصیرت و بزرگ‌منشی دیدگاه‌ها و نظرات خودشان را بیان می‌کردند و با این روش  اطرافیان را به سمت عقاید و دیدگاه های درست هدایت می‌نمودند.

سید وکیلی به یکدلی اعضای خانواده آن عالم بزرگوار نیز اشاره نمود و افزود: اعضای خانواده نیز کاملا به اهداف و اعتقادات و دیدگاه های ایشان اعتقاد راسخ داشتند و در کارهای مختلف چون تعلیم و تربیت نیروهای مومن و انقلابی در دانشگاه تلاش می‌کردند و موقعیت‌های دیگر را برای تحقق اهداف‌شان رها می‌کردند  تا در کنار ایشان به این امر مهم بپردازند.

سید وکیلی در ادامه افزود: یکی از مواردی که به شدت توسط ایشان نکوهیده می شد مسئله اسراف بود و این مسئله را با همه خانواده مطرح می‌کردند و همه را به صرفه جویی و جلوگیری از اسراف رهنمون می دادند.

وی در پایان به ویژگی اخلاقی دیگر آن فقیه عالیقدر اشاره کرد و افزود: موضوع کار و پیگیری اهداف متعالیه برای ایشان بسیار مهم بود. به طوریکه به راحتی و برای گذراندن تعطیلات کار را تعطیل نمی‌کردند و همین انتظار را از همه اطرافیان چه اعضای خانواده و چه اعضای دانشگاه امام صادق (ع) داشتند و از همه آن‌ها می‌خواستند به کار و تحصیل و پیگیری اصول و اهداف اهمیت ویژه‌ای دهند و از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذار نکنند و به خاطر مسائل جزئی، کار و تحصیل را تعطیل نکنند.


( ۱ )

نظر شما :