دیدار جمعی از اعضای هیات علمی، مدیران گروههای علمی پردیس خواهران با فقیه عالیقدر حضرت آیت الله مهدوی کنی

۳۰ شهریور ۱۳۹۲ | ۰۹:۳۷ کد : ۲۶۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۲۸
جمعی از اعضای هیات علمی، اساتید، مدیران و کارشناسان گروههای علمی پردیس خواهران با فقیه عالیقدر حضرت آیت الله مهدوی بمناسبت شروع ترم تحصیلی 92-93در 25 شهریور ماه دیدار نمودند.

 به مناسبت شروع ترم تحصیلی 92-93، جمعی از اعضای هیات علمی، اساتید، مدیران و کارشناسان گروههای علمی پردیس خواهران با حضرت آیت الله مهدوی دوشنبه 25 شهریور 1392 دیدار کردند. در این برنامه بعد از ارائه گزارشی کوتاه از فعالیتهای علمی در یکسال گذشته معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی پردیس خواهران، توسط خانم دکتر موسی زاده، از بانک اطلاعاتی پژوهشنامه علم دینی رونمایی شد. سپس خانم دکتر دیالمه، مدیر این پروژه درباره پیشینه این نرم افزار، ویژگی‌های آن و سایر پیامدهای دیگر این پروژه، از همکاران در این پروژه تقدیر نمود.

سخنان آیت الله مهدوی کنی، با فلسفه تشکیل این دانشگاه آغاز شد. تاریخچه تفکیک جدایی علوم مختلف و محاسن و معایب آن، اهمیت داشتن هدف در راه با توجه آیه 32 سوره فاطر، اهمیت معرفت به حقایق عالم و استفاده از آن در انتخاب سبک زندگی و تذکر به تفقّه در همه امور زندگی، از جمله مطالبی بود که ایشان  اشاره نمود. رییس دانشگاه امام صادق علیه السلام با اشاره به اهمیت علم به عنوان وسیله تعالی، برای زمینه سازی آمادگی دریافت علم، به سه مورد توصیه نمودند: (1) پاکی دل، (2) پاکی ذهن از مشغله های دنیوی، (3) تکبر نکردن (معلم و متعلم)

مراسم دیدار و استفاده از محضر استاد، با گفتگوی صمیمی تنی چند از اعضای هیأت علمی و بیان سئوالاتی برای روشن شدن سیاست‌های مدنظر ایشان در دانشگاه خاتمه یافت.

 


نظر شما :