دیدار جمعی از اعضای هیات علمی، اساتید، مدیران و کارشناسان گروههای علمی پردیس خواهران با حضرت آیت الله مهدوی

۲۷ شهریور ۱۳۹۲ | ۲۰:۵۴ کد : ۲۶۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۴۸
به مناسبت شروع ترم تحصیلی 93-92، جمعی از اعضای هیات علمی، اساتید، مدیران و کارشناسان گروههای علمی پردیس خواهران در تاریخ دوشنبه 25 شهریور 1392 با حضرت آیت الله مهدوی دیدار کردند

 

در محضر استاد

(دوشنبه 25 شهریور 1392 ساعت 11 الی  12:30)

به مناسبت شروع ترم تحصیلی 92-93، جمعی از اعضای هیات علمی، اساتید، مدیران و کارشناسان گروههای علمی پردیس خواهران با حضرت آیت الله مهدوی دیدار کردند. در این برنامه بعد از ارائه گزارشی کوتاه از فعالیتهای علمی در یکسال گذشته معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی پردیس خواهران، توسط خانم دکتر موسی زاده، از بانک اطلاعاتی پژوهشنامه علم دینی رونمایی شد. سپس خانم دکتر دیالمه، مدیر این پروژه درباره پیشینه این نرم افزار، ویژگی‌های آن و سایر پیامدهای دیگر این پروژه، از همکاران در این پروژه تقدیر نمود.

سخنان آیت الله مهدوی کنی، با فلسفه تشکیل این دانشگاه آغاز شد. تاریخچه تفکیک جدایی علوم مختلف و محاسن و معایب آن، اهمیت داشتن هدف در راه با توجه آیه 32 سوره فاطر، اهمیت معرفت به حقایق عالم و استفاده از آن در انتخاب سبک زندگی و تذکر به تفقّه در همه امور زندگی، از جمله مطالبی بود که ایشان  اشاره نمود. رییس دانشگاه امام صادق علیه السلام با اشاره به اهمیت علم به عنوان وسیله تعالی، برای زمینه سازی آمادگی دریافت علم، به سه مورد توصیه نمودند: (1) پاکی دل، (2) پاکی ذهن از مشغله های دنیوی، (3) تکبر نکردن (معلم و متعلم)

مراسم دیدار و استفاده از محضر استاد، با گفتگوی صمیمی تنی چند از اعضای هیأت علمی و بیان سئوالاتی برای روشن شدن سیاست‌های مدنظر ایشان در دانشگاه خاتمه یافت.


نظر شما :