برگزاری جلسه دانش افزایی اساتید با موضوع آموزش الکترونیکی (۴)

آموزش نرم افزارهای مرتبط با آموزش مجازی
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۶ کد : ۲۵۹۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۴۵

چهارمین جلسه از سلسله جلسات دانش‌افزایی اعضای هیات علمی و اساتیدپردیس با آموزش نرم افزارهای رایانه ای کاربردی و مفید برای آموزش مجازی در روز سه شنبه 25 شهریور برگزار گردید.

در این کارگاه خانم صنعتی، کارشناس برنامه‌ریزی درسی پردیس خواهران و مدرس این کارگاه، ضمن تبیین دلایل انتخاب نرم افزارهای ارائه شده در این جلسه از جمله پشتیبانی از زبان فارسی، رابط کاربری آسان و مناسب برای عموم، در دسترس بودن و سهولت در استفاده، یادگیری در کمترین زمان ممکن، پشتیبانی از سیستم عامل‌های پرکاربرد و ارائه خروجی‌های مختلف با کیفیت بالا، به مروری بر ویژگی‌ها و نحوه استفاده از چند نرم افزار مفید و کاربردی برای آموزش مجازی پرداخت.

نرم‌افزارهای ارائه شده در این جلسه شامل نرم‌افزارهای بندی‌کم، پاورپوینت برای ضبط صفحه نمایش و تهیه فیلم‌های آموزشی برای کلاس‌های مجازی، نرم افزار کامتازیا  برای تولید و ویرایش محتوای آموزشی، نرم افزار فرمت فکتوری برای تبدیل انواع فایل‌های صوتی و تصویری، نرم افزار استوری‌لاین برای تولید محتوای الکترونیکی، نرم افزار هند بریک برای کاهش حجم فیلم‌ها و ویدئوها و نرم‌افزار وین پی‌دی‌اف کاتر  برای تغییر فایل‌های پی‌دی‌اف بود.

همچنین به منظور استفاده موثرتر اساتید از محتوای این جلسات دستورالعمل‌های کتبی آموزش‌های مطرح شده در این جلسه به اساتید ارائه گردید.

در بخش پایانی این جلسه نیز دکتر محسنی نژاد، عضو هیات علمی پردیس خواهران ضمن ارائه و مروری بر استراتژی‌های آموزش مجازی، به ارائه نمونه‌هایی از فیلم‌های آموزشی و فعالیت‌های عملی دانشجویان در دروس مکالمه و متون تخصصی عربی در نیمسال گذشته پرداخت.


( ۱ )

نظر شما :